Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Madagaskar

Fandím

149 fanoušků

66.místo

Animovaný film studia Dreamworks z roku 2005 vypráví o čtveřici zvířecích kamarádů, kteří žijí v Central Park ZOO v New Yorku. Všichni čtyři si žijí poklidným životem za branami ZOO až do chvíle, kdy jeden z nich začne toužit po svobodě. Jak obstojí zvířata z města v opravdové džungli?

 

Hlavní hrdinové pohádky Madagaskar- Glorie,Alex, Marty a Melman

Hlavní hrdinové pohádky Madagaskar - Glorie, Alex, Marty a Melman

 

Děj filmové pohádky Madagaskar

Čtveřice kamarádů - zebra Marty, lev Alex, žirafa Melman a hrošice Glorie žijí v zoologické zahradě v New Yorku. Marty ale čeká od života víc. Touží po svobodě a rád by poznal život za branami zoologické zahrady. Proto si v den svých 10. narozenin přeje žít v divočině.

Jeho nadšení ale nikdo jiný nesdílí. Alex je zvířecí celebrita zvyklá na obdiv a nadšení, Marty je hypochondr, který neustále potřebuje péči lékařů a Glorie se nejraději povaluje. Když celá ZOO spí, uteče Marty na hlavní vlakové nádraží. Jeho kamarádi, když zjistí, že je pryč, ho jdou hledat a je z toho velké pozdvižení.

 

Čtveřice kamarádů skončí na ostrově Madagaskar

Čtveřice kamarádů skončí na ostrově Madagaskar

 

Zvířata na nádraží jsou okamžitě v novinách a je rozhodnuto o jejich dalším životě. Ráno se všichni probudí v bednách, kterými mají být přepraveni na lodi do rezervace v Keni. Lodi se ale zmocní tučňáci Kowalski, Rico, Private s jejich šéfem Skipperem, kteří se chtějí dostat do Antarktidy. Všichni čtyři kamarádi se ale začnou hádat a způsobí, že krabice se uvolní a oni spadnou do moře.

Ráno se sám Alex ocitne na pláži neznámého ostrova a vydává se hledat ostatní kamarády. Nakonec se všichni najdou, a v domnění, že jsou v San Diegu se rozhodnou najít lidi. Při tom ale najdou bandu lemurů s jejich králem Jelimánem. Král jim ale s jeho poskokem Mauricem prozradí, že se nachází v divočině a jediné co se tu nachází, je vrak letadla.

 

Z divočiny má radost jen Marty

Z divočiny má radost jen Marty

 

Alex začne panikařit, ale jediné, co jim zbývá, je čekat. Jediný, kdo je z celé situace nadšený, je Marty. Konečně se mu totiž splnil sen a je v opravdové divočině. Alex jako lev dokáže lemury ochránit před jejich nepřáteli, proto je král Jelimán přijímá jako své kamarády. Přátelé se také dozvídají, kde jsou a zjistí, že jsou v opravdovém ráji. Jenomže džungle začíná působit i na ostatní.

Alex je lev a potřebuje jídlo, které ale sám neumí ulovit. Z hladu dokonce kousne svého přítele Martyho do zadku, protože místo něj viděl kus masa. Alexe to ale mrzí, a proto se sám vydává na druhý konec ostrova, aby již nikomu nemohl ublížit. Ale řešení společně s tučňáky najdou jeho kamarádi. Místo masa dostane Alex ryby, které ho nasytí stejně tak dobře.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky

Vzpomínáte si na trosky letadla zaklíněné v koruně obřího baobabu, které lemuří král Jelimán používal? Tak přesně ty se stanou klíčovou součástí geniálního únikového plánu, který vymysleli vynalézaví tučňáci. Na cestu domů se kromě nich vydávají i Alex, Marty, Glorie, Melman a šimpanzi Phil s Masonem. Doprovázejí je král Jelimán, jeho pobočník Maurice a capart Mort.

 

Ve druhém díle přistanou přátelé v africké Keni

Ve druhém díle přistanou přátelé v africké Keni

 

Start pospravovaného letadla proběhne hladce, jenže o dalším průběhu letu se to říct nedá. Nejdřív vynechá jeden motor, pak druhý a neovladatelné letadlo se řítí k zemi. A ne k ledajaké zemi. Hlaví hrdinové tentokrát přistanou uprostřed africké divočiny, kde na ně čeká jedno velké dobrodružství.

Alex konečně pozná své kořeny a potká svoji pravou rodinu, od které ho coby malého lvíčka odtrhli lovci. Marty okusí pocit být součástí velkého stáda, ale brzy zjišťuje, že ostatní zebry moc rozumy nepobraly. Melman se stal místním žirafím šamanem a Glorie nemá o nápadníky nouzi.

 

V opraveném letadla se vydávají na cestu domů

V opraveném letadla se vydávají na cestu domů

 

Madagaskar 3

Fanoušci a milovníci zvířecí čtyřky Alexe, Martyho, Melmana a Glorie nemusí smutnit, protože se již brzy dočkají dalšího pokračování úspěšného animovaného filmu Madagaskar. Ve třetím díle Alex, Marty, Gloria a Melman se snaží dostat domů do New Yorku. U toho samozřejmě nechybí ani král Jelimán, Maurice a banda tučňáků. Tentokrát všichni zavítají do Evropy, kde naleznou ideální krytí v podobě cestujícího cirkusu, který obrátí do pořádného Madagaskarského stylu


Videa k pohádce Madagaskar (5)


Madagaskar - Fufík

Lev Alex se střetne se svými rodiči, kteří mu připomínají jeho sladké dětství.


Madagaskar - První třída

Král Jelimán se svým rádcem Mauricem a veverkou Mort se dostane do vlaku, ale zalekne se, že nesedí v první třídě.


Madagaskar - Narozeniny

Velice orignální přání k narozeninám, které slaví náš kamarád zebra Marty.

Zobrazit všechna videa (5)

Tapety (25)


Zobrazit všechny tapety (25)

Omalovánky (24)


Zobrazit všechny omalovánky (24)

Hlášky (22)


"Nafukovací hroší bazének a k tomu chlór. To je matroš!"


„Já se nesměju, mám prdy.”


„S velikým vděkem vám vděkujeme!”

Zobrazit všechny hlášky (22)

Související články

Studio DreamWorks plánuje na rok 2015 film o tučňácích z Madagaskaru!
Během prezentace studia DreamWorks na oblíbeném festivalu Comic Con v San Diegu režisér filmu Madagaskar 3 Tom McGrath prozradil, že animátoři studia v současné době usilovně pracují na celovečerním snímku o tučňácích z Madagaskaru, který by se měl v kinech objevit v roce 2015. Nevyzpytatelní ptáci z newyorské ZOO se totiž dočkali jen toho, že o nich vznikl seriál Tučňáci z Madagaskaru, a na svůj vlastní „stejnojmenný celovečerák“ zatím marně čekali …
Celý článek
Seriál Tučňáci z Madagaskaru získal další cenu Emmy!
Tahle zpráva nemohla přijít v lepší dobu! Zatímco Madagaskar 3 (neboli Madagascar 3: Europe's Most Wanted) slaví v současnosti slušný kasovní úspěch na obou březích Atlantiku, jeho spin-off nazvaný Tučňáci z Madagaskaru také získal jisté „kritické uznání“, když nedávno obdržel ocenění za „přínos dětským animovaným programům“ v rámci udílení televizních cen Emmy.
Celý článek
Madagaskar 3 vládne v kinech už druhý týden!
Animovaný film Madagaskar 3 (v USA běžící pod názvem Madagascar 3: Europe's Most Wanted) slaví v zámořských kinech slušné úspěchy, neboť se mu podařilo dostat na vrchol návštěvnosti hned v prvním týdnu po premiéře.
Celý článek
Madagaskar 3: Třetí návrat rozdováděných zvířat z newyorské ZOO!
Po čtyřech letech od natočení druhého dílu přichází do českých kin třetí pokračování série animovaných hitů. Zooparta z Madagaskaru opět předvádí smrtelně nebezpečné kousky – a to vše poprvé ve 3D.
Celý článek
TOPlist