Pohádkář.cz Pohadkar.cz cs 2017-02-25 14:50:49 Krkonošské pohádky se vracejí http://www.pohadkar.cz/clanek/krkonosske-pohadky-se-vraceji/ Krkonošské pohádky jsou jedním z nejoblíbenějších Večerníčků. Nejenom děti tak potěší, že mohou zajít na jejich pokračování, a to sice do Divadla pohádek, kde připravili představení Krkonošské pohádky 2 Anče a Kuba mají Kubíčka.

]]>
Fri, 24 Feb 17 15:44:23 +0100 http://www.pohadkar.cz/clanek/krkonosske-pohadky-se-vraceji/
Jakub Jakubisko natočí pokračování pohádky Perinbaba http://www.pohadkar.cz/clanek/jakub-jakubisko-natoci-pokracovani-pohadky-perinbaba/ Pohádce Perinbaba od Juraje Jakubiska je již třicet dva let. Nyní se režisér rozhodl, že bude mít slavná slovensko-německá pohádka pokračování, ačkoliv představitelka Perinbaby italská herečka Guilietta Massina již zemřela.

]]>
Wed, 22 Feb 17 15:06:47 +0100 http://www.pohadkar.cz/clanek/jakub-jakubisko-natoci-pokracovani-pohadky-perinbaba/
Další rodinný film s Lego kostičkami bude o Ninjovi http://www.pohadkar.cz/clanek/dalsi-rodinny-film-s-lego-kostickami-bude-o-ninjovi/ V kinech můžete právě shlédnout nový animák o Batmanovi, který je ovšem z kostiček z Lega, a už se na nás řítí další hrdina ze stavebnice. Tentokrát půjde o hrdinu z rodiny Ninjago.

]]>
Mon, 20 Feb 17 15:06:57 +0100 http://www.pohadkar.cz/clanek/dalsi-rodinny-film-s-lego-kostickami-bude-o-ninjovi/
V písecké Sladovně můžete s dětmi navštívit Laboratoř http://www.pohadkar.cz/clanek/v-pisecke-sladovne-muzete-s-detmi-navstivit-laborator/ Písecká galerie Sladovna otevřela tento týden fungl nový prostor pro děti. Ten bude věnován objevování a zkoumání, zabaví se zde děti i jejich rodiče.

]]>
Fri, 17 Feb 17 15:44:58 +0100 http://www.pohadkar.cz/clanek/v-pisecke-sladovne-muzete-s-detmi-navstivit-laborator/
Vezměte děti na výstavu do Poštovního muzea http://www.pohadkar.cz/clanek/vezmete-deti-na-vystavu-do-postovniho-muzea/ Příští úterý se i s dětmi můžete zúčastnit zajímavé vernisáže. Ta se koná v Poštovním muzeu a prohlédnout si na ní můžete zcela nové ilustrace pro děti od Klubu ilustrátorů.

]]>
Wed, 15 Feb 17 14:53:48 +0100 http://www.pohadkar.cz/clanek/vezmete-deti-na-vystavu-do-postovniho-muzea/
Který animák byl loni nejlepší? http://www.pohadkar.cz/clanek/ktery-animak-byl-loni-nejlepsi/ V Los Angeles se udílely ceny Annie, které odměňovaly nejlepší animované filmy loňského roku. Těch se natočilo opravdu značné množství, takže bylo z čeho vybírat. Na plné čáře zvítězil film Zootropolis.

]]>
Mon, 13 Feb 17 14:21:42 +0100 http://www.pohadkar.cz/clanek/ktery-animak-byl-loni-nejlepsi/
Babičky a dědečkové budou ve školkách číst dětem pohádky http://www.pohadkar.cz/clanek/babicky-a-dedeckove-budou-ve-skolkach-cist-detem-pohadky/ Znáte projekt Dědeček a babička do školky? Do něj se mohou zapojit jednak školky, dále pak prarodiče, kteří se uvolí, že dětem ve školce přečtou pohádku, či jiný pro ně vhodný příběh.

]]>
Mon, 02 Oct 17 13:20:45 +0200 http://www.pohadkar.cz/clanek/babicky-a-dedeckove-budou-ve-skolkach-cist-detem-pohadky/
Pohádka Anděl Páně 2 je nejúspěšnějším českým filmem všech dob http://www.pohadkar.cz/clanek/pohadka-andel-pane-2-je-nejuspesnejsim-ceskym-filmem-vsech-dob/ Tohle režisérovi Jiřímu Strachovi určitě přejeme, jeho pohádka Anděl Páně 2 je nejúspěšnější český film co do tržeb všech dob. Překonal i Vratné lahve Jana Svěráka.

]]>
Wed, 02 Aug 17 14:46:40 +0200 http://www.pohadkar.cz/clanek/pohadka-andel-pane-2-je-nejuspesnejsim-ceskym-filmem-vsech-dob/
Nevíte, kam s dětmi o prázdninách? Vezměte je do herny Merkur http://www.pohadkar.cz/clanek/nevite-kam-s-detmi-o-prazdninach-vezmete-je-do-herny-merkur/ Není nic horšího, než dítě, které se nudí. Pokud chcete, aby se vaše dítě prima zabavilo, a to kreativní formou, vezměte ho do herny s legendární stavebnicí Merkur, kterou najdete v Národním technickém muzeu.

]]>
Fri, 02 Jun 17 13:34:39 +0200 http://www.pohadkar.cz/clanek/nevite-kam-s-detmi-o-prazdninach-vezmete-je-do-herny-merkur/
Hurvínek bude i ve filmu, podívejte se na pouták http://www.pohadkar.cz/clanek/hurvinek-bude-i-ve-filmu-podivejte-se-na-poutak/ Hurvínek je naše nejoblíbenější loutková postava. Jistě vás tedy potěší, že na něj nemusíte jen do divadla, ale už brzo se na za jeho dobrodružstvím můžete vypravit i do kina!

]]>
Thu, 02 Mar 17 14:27:48 +0100 http://www.pohadkar.cz/clanek/hurvinek-bude-i-ve-filmu-podivejte-se-na-poutak/