Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Petr Máchal

Fandím

589 fanoušků

3.místo

 

Petr Máchal je hlavním hrdinou pohádky S čerty nejsou žerty. Petr je navzdory osudu dobrosrdečný a nebojácný, protože se nezalekne ani samotného pekla. Není divu, když se jeho nejlepším přítelem stane čert. Kromě toho je také pracovitý, což se mu vyplatilo především v samotném pekle, kde za svoji píli a pracovitost získává odměnu, kterou by mu leckdo záviděl.

 

Petr Máchal má srdce ze zlata.


Ovšem Petr není ani sobec ani nezapomíná na sliby a pomáhá svému příteli potrestat hříšníky, kteří patří kam jinam než do pekla.Hlavní hrdina je ovšem jen obyčejný smrtelník, který také dělá chyby a někdy dokáže být slepý a nevidí ty, kterým na něm opravdu záleží. Naštěstí Petr ale prohlédne a vše dobře dopadne.


Videa k postavě Petr Máchal (9)


S čerty nejsou žerty (celá pohádka)

S čerty nejsou žerty je krásná pohádka z roku 1984. Bylo nebylo, dávno nedávno, jedno knížectví. A v něm tenhle mlýn. Rukou pevnou a pracovitou tu ...


S čerty nejsou žerty - Kondolence

Správce nemeškal a vydal se vyjádřit Petru Máchalovi upřímnou soustrast. My bychom řekli, že se spíše přišel najíst...


S čerty nejsou žerty - To je vzpoura

"To je vzpoura" křičí vyděšeně kaprál po té co vyčerpaný Janek nevědomky vystřelí z pistole a upadne na zem.


S čerty nejsou žerty - Bramboračka, gulášek...

Vyhladovělý Petr Máchal se dostane z pekla na svobodu a zavítá do hospůdky, kde se mu začnou sbíhat sliny na všechny ty dobroty.

Zobrazit všechna videa (9)

Obrázky k postavě Petr Máchal (21)


Zobrazit všechny obrázky (21)

Tapety k postavě Petr Máchal (0)


Přidej omalovánku

Omalovánky k postavě Petr Máchal (0)


Přidej omalovánku

Hlášky postavy Petr Máchal (2)


Čert Janek: "Tak kam půjdeme nejdřív? Pro správce nebo pro kaprála?" Babička Máchalová: "Já nejdřív domů, zadělat na buchty. Přijďte." Petr Máchal: "A my půjdeme do hospody." Čert Janek: "Ne! Do hospody ne! Tam už mě nedostane ani Lucifer."


„Tak dobře, já se půjdu obětovat do hospody a ty zatím hlídej venku.”

Zobrazit všechny hlášky (2)

Vaše názory

Sdělte svůj názor na postavu Petr Máchal ostatním
  • 27.02. | 23:26 shandi23

    Hello ,i am Shandi Cabrera from united states of America and i am supportive,caring and also i have a passionate of true love in my heart. i just went through your profile today on this site then i pick interest in you and i will like us to know each other more to establish a good relationship and please try to write me at (shandiby@gmail.com) then i send you my pictures then introduce myself more better to you ok, thanks.
TOPlist