Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Od zítřka nečaruji

Fandím

42 fanoušků

239.místo

Oblíbený seriál o pánovi s buřinkou Pan Tau se dočkal hned několika celovečerních filmů. Od zítřka nečaruji je jedním z nich. Pan Tau v něm opět prožívá jedno velké dobrodružství a dokonce se učí i mluvit. Tento film navazuje na Poplach v oblacích, kde se Pan Tau objevil na křídle letadla a způsobil tak velký rozruch ve světě dospělých. Film v roce1978 natočil režisér Jindřich Polák.

 

Hlavním hrdinou je sympatický Pan Tau se svoji kouzelnou buřinkou

Hlavním hrdinou je sympatický Pan Tau se svoji kouzelnou buřinkou

 

Děj filmové pohádky Od zítřka nečaruji

Pan Tau se znovu objeví na křídle letadla a začne znovu kolotoč – honba na neznámého muže. Jenomže Pan Tau je kouzelný a díky své buřince je zachráněn. Případ ale nedá spát III. inspektorovi bezpečnosti panu Málkovi, který si vzal do hlavy nalézt neznámého muže a vyřešit celý případ. Myslí si, že pak bude povýšen. Děti inspektora Málka se právě vydávají na tábor, kam se souhrou náhod dostává i Pan Tau.

Oddílovými vedoucími je totiž považován za kuchaře, který má na táboře vařit. Pan Tau ale vařit vůbec neumí, ale to přeci nevadí, když má kouzelnou buřinku a mnoho přátel z řad dětí. Skutečný kuchař, který měl na táboře vařit, popletl jméno tábora, a tak bloudil lesy a hledal tábor, kde má vařit. Mezitím horlivý Málek zjistí, že osobou na křídle letadla je Pan Tau a je mu v patách.

 

Inspektor Málek je Panu Tauovi v patách

Inspektor Málek je Panu Tauovi v patách

 

Od syna totiž obdržel fotografii z tábora s táborovým kuchařem, ve kterém Málek poznal pána z křídla letadla. Málkův syn a jeho kamarádi se ale snaží Pana Taua ochránit a schovají ho u dědečka jednoho z dětí. Co je to ale platné, když se Málek zmocnil deštníku i buřinky Pana Taua. Bez nich nemůže čarovat a je jen obyčejný pán, který navíc nic neumí.

Děti se ale nevzdávají a rozhodnou se Pana Taua všemu naučit. Jsou sice prázdniny, ale děti opráší své znalosti z jazyka, matematiky, zeměpisu a snaží se Pana Taua učit. Ten se sice trochu mluvit naučí, ale i přesto byl smutný, že nemá svoji buřinku. Mezitím Málek zjistil, jak buřinka funguje a měl velkou radost, že má najednou dostatek peněz a může své ženě vykouzlit třeba kožich.

 

Děti učí Pana Tau číst, psát a počítat

Děti učí Pana Tau číst, psát a počítat

 

Pan Málek ale brzy vystřízliví a díky svým dětem pozná, že buřinka a Pan Tau představují sny a fantazii, kterou mají děti. Dospělí totiž už svoji fantazii dávno ztratili a honí se jen za prací. Málek se nakonec s Panem Tauem spřátelí, ale buřinku si ještě naposledy vypůjčí, aby demonstroval let na křídle letadla. Když pak všem poví, jakou má buřinka moc, začnou se po ní všichni sápat a chtějí takovou věc mít. Jenomže jak se lidé snažili buřinky zmocnit, tak ji zničili. Pan Tau tedy ztratil svoji kouzelnou buřinku definitivně.

 

Kde se filmová pohádka Od zítřka nečaruji natáčela?

Stejně tak jako ve filmu Poplach v oblacích, tak se i ve filmu Od zítřka nečaruji objevuje pražské letiště Ruzyně. Dále ve filmu najdeme náměstí Míru v Domažlicích, kde bydlel děda Hanousek, u něhož se Pan Tau skrýval.


Videa k pohádce Od zítřka nečaruji (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Od zítřka nečaruji (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Zemřel Michael Hofbauer, známý jako Osvald z filmu Lucie, postrach ulice!
Herec odešel z tohoto světa čtyři dny po svých devětačtyřicátých narozeninách!
Celý článek
TOPlist