Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Jiřík

Fandím

68 fanoušků

51.místo

Pohádka: Zlatovláska

Bytost: Muži

 

Jiřík byl dobrosrdečný a laskavý kuchař, který sloužil u zlého krále. Když Jiřík ochutnal kouzelného hada, kterého král dostal od babičky, dokázal rozumět řeči zvířat. Jenomže král hrozil smrtí tomu, kdo hada ochutná. Nakonec se o Jiříkově vinně dozvěděl. Jiřík zůstal sice na živu, ale musel odjet do světa hledat králi nevěstu.

Jiří porušil králův zákaz a ochutnal kouzelného hada

Jiřík porušil králův zákaz a ochutnal kouzelného hada

Na své cestě se potkal se zvířátky, kterým vždy pomohl. Jiřík jim totiž rozuměl a jejich osud mu nebyl lhostejný. Když našel princeznu, ihned se do ní zamiloval, což ho ale stálo život. Naštěstí díky živé a mrtvé vodě znovu procitl a pomohl tak být se svou milovanou Zlatovláskou.


Videa k postavě Jiřík (3)


Zlatovláska (celá pohádka)

Pojďme si poslechnout příběh kuchaře Jiříka, který měl pro krále přivést princeznu Zlatovlásku. Je to pohádkový příběh, který je plný krásných ...


Zlatovláska - Já ti prstýnek dám

A krásná česká pohádka Zlatovláska končí, a to písničkou Já ti prstýnek dám.


Zlatovláska - Já, já, já

Zlý král už má Zlatovlásku u sebe.

Zobrazit všechna videa (3)

Obrázky k postavě Jiřík (3)


Zobrazit všechny obrázky (3)

Tapety k postavě Jiřík (0)


Přidej omalovánku

Omalovánky k postavě Jiřík (0)


Přidej omalovánku

Hlášky postavy Jiřík (0)


Přidej hlášku

Vaše názory

Sdělte svůj názor na postavu Jiřík ostatním
  • 27.02. | 23:44 shandi23

    Hello ,i am Shandi Cabrera from united states of America and i am supportive,caring and also i have a passionate of true love in my heart. i just went through your profile today on this site then i pick interest in you and i will like us to know each other more to establish a good relationship and please try to write me at (shandiby@gmail.com) then i send you my pictures then introduce myself more better to you ok, thanks.
TOPlist