Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Zlatý copánek

Fandím

9 fanoušků

525.místo

Pohádku Zlatý copánek natočila v roce 1988 režisérka Svatava Simonová.

 

Anuščina kmotra byla víla Jasna

Anuščina kmotra byla víla Jasna

 

Děj pohádky Zlatý copánek

Ve světě vládnou dvě sestry víla Jasna, která je hodná a laskavá a její moc sílí ve dne. V noci se potom střídá se svoji sestrou vílou Noarou, která je ale zlá. Jejich pře vzroste ještě víc, když se Jasna stane kmotrou dívenky Anušky.
Jasna jí dá do vínku zlatý copánek, který ji má vždy pomoci a chránit. Noara dělá ale vše proto, aby Anušce uškodila. Anuška ze zlatého copánku přede přízi. Její práce zajímá samotnou královnu, která ji pozve na zámek a chce, aby jí a jejímu synovi Jaromírovi vyšila oblečení. Jaromír se ženit nechce, ale když uvidí Anušku, hned se do ní zamiluje.

 

Anuščinu práci ocenila sama královna

Anuščinu práci ocenila sama královna


Jeho matka ale nechce o svatbě s chudou dívkou ani slyšet. Princ onemocní a Anuška mu chce pomoci. Královna jí to dovolí a dívka se vydá do lesa nasbírat byliny, které mají princi pomoci. V lese potká Noaru, která jí výměnou za její zlatý cop, nabídne lék pro prince. Anuška má prince ráda, a tak souhlasí. Lék byl ale lstí zlé Noary a princ po jeho požití zmizí a královna nebohou dívku vyžene.
Nic ale není ztraceno, Jasna poradí Anušce a varuje jí před svou sestrou, která jí bude všemožně zkoušet. Anuška dojde ke svému cíli a vidí prince, který je zakletý ve vrbě. Náhle začne hořet, Anuška ale neváhá a udělá vše, co jí radila Jasna. Jaromíra tím zachránila a vše dobře dopadlo.


Videa k pohádce Zlatý copánek (1)


Zlatý copánek (celá pohádka)

Když se Anuška narodila, tak si její rodiče vybrali za kmotru hodnou vílu Jasnu. To se však dotklo víly Noary, která se bude mstít... ...

Zobrazit všechna videa (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist