Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Zkřížené meče

Fandím

35 fanoušků

280.místo

Šermířskou pohádku natočil v roce 1998 Miroslav Sobota.

 

Alexandra se vydala za Marunou, aby jí řekla její budoucnost

Alexandra se vydala za Marunou, aby jí řekla její budoucnost

 

Děj pohádky Zkřížené meče

Hrabě má dvě dcery mladší Helenku se zlatými vlasy, boubelatými tvářemi a starší Alexandru štíhlou černovlásku. Obě sestry jsou zcela jiné. Helenka miluje čokoládu a parádění, Alexandra miluje meče. Říká o sobě, že její jméno obsahuje zkřížené meče, proto se nikdy nevzdá bez boje a to ani v případě, kdy jí otec vyhlédl ženicha. Alexandra si chce muže najít sama, ale neví jak, proto se na radu své chůvy vydá k lesní ženě Maruně.

Ta jí za šaty, boty a vlasy poví něco z její budoucnosti. Maruna jí navíc dá kouzelnou mast, po níž se nemocný ihned uzdraví. Ostříhaná Alexandra v mužských šatech jde hledat štěstí jinam. Cestou potká mladíka, který se domnívá, že je Alexandra muž. Mladík Alexandře nabídne něco k pití a spřátelí se spolu. Alexandra se mu představí jako Saša a mladík jako Valentin. Saša svému novému příteli uzdraví koně a společně putují do sousedního království.

 

Alexandra se vydávala za Sašu

Alexandra se vydávala za Sašu

 

Valentin se velmi zajímá o poměry v království, zejména ho zajímá stav krále, který je dle vyprávění nemocný a už téměř nevychází. O krále dnem i nocí pečuje jeho bratr. Vše je ale trochu jinak. Král je totiž nemocný žalem po svém zemřelém synovi, který padl v boji, alespoň to mu pověděl jeho bratr, který mu ale ve skutečnosti denně dával do nápoje po kapkách jedu. Sám totiž toužil po královské koruně.

Začal také shromažďovat vojsko, které by stálo na jeho straně při korunovaci. Do armády se také nechá najmout Valentin a Saša. Oba jsou již unaveni a utrmáceni z cesty, proto se rozhodne Valentin pro horkou lázeň. Saša ale do vody nemůže, protože by prozradila své tajemství. Valentin ale stříkne na Sašu studenou vodu a ona zapiští jako žena. V tu chvíli je Valentinovi jasné, že Saša není muž, za kterého se vydává.

 

Saša a Valentin se dali najmout do armády králova bratra

Saša a Valentin se dali najmout do armády králova bratra

 

Valentin coby nový člen armády navštíví potají v noci tajnou chodbou svého otce a prozradí mu svůj plán. Na druhý den má svolat radu a určit svého nástupce. Do vojska se také dostává Kristián, jehož poslal hrabě hledat svou dceru Alexandru. Kristián Alexandru pozná, ale nic neprozradí. Nadešel den, kdy má král určit svého nástupce. Král před svým proradným bratrem poví, že za svého nástupce určuje pouze svého syna.

Jeho bratr se rozzlobí a chce na něj poslat své vojsko, které už ale na svoji stranu získal Valentin. Král svého bratra vyhnal, ale stále se cítil nemocný. Alexandra díky kouzelné masti krále vyléčila. Valentin prozradil, že ví, že Saša není muž, ale dívka a že by si ji rád vzal. Alexandra se s Valentinem vrátili do domu Alexandry, kde se konala svatba.


Videa k pohádce Zkřížené meče (1)


Zkřížené meče (celá pohádka)

Šermířská pohádka plná intrik, soubojů a lásky. Už sám název pohádkového příběhu napovídá, že se v něm bude bojovat. Jak jinak než o trůn a v ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Zkřížené meče (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist