Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Velká kočičí pohádka

Fandím

16 fanoušků

413.místo

Velkou kočičí pohádku natočila v roce 1983 režisérka Libuše Koutná.

 

Král koupil své dceři kočičku

Král koupil své dceři kočičku

 

Děj pohádky Velká kočičí pohádka

Do království přichází babička, která má v košíku černou kočku na prodej. Starý král by ji rád koupil své milované dceři Františce. Babička mu ji tedy prodá a navíc mu poví, že právě tato kočka přivede do království ženicha pro Františku. Františka si kočku oblíbila a dala jí jméno Jůra. Když se s Jůrou procházela po zahradě, potkala mladíka Vaška.

Oba si padli do oka a dali se do řeči. Františce se Vašek líbil a Františka jemu. Jednoho dne nemohla Františka svoji oblíbenou kočku najít. Ať hledala, jak hledala, kočka nikde. Celé království je vzhůru nohama, ale kočka stále není k nalezení. Františka z toho málem onemocněla, proto král povolá partu detektivů, kteří mají kočku najít.

 

Král si najme detektivy

Král si najme detektivy

 

Detektivové podezřívají kouzelníka, který by mohl kočku mít. Jsou mu v patách, ale kouzelník je kouzly oklame. Nejlepší z detektivů, je však kouzelníkovi v patách, ale ani on neuspěje a navíc mu kouzelník vyčaruje oslí uši. Detektiv si zoufá a myslí si o sobě, že se choval jako osel, když kouzelníka pronásledoval a v tu ránu mu uši zmizely.

Františka byla smutná, proto se šla trochu projít. Došla do zahrady, kde se potkala s Vaškem, ke kterému kočka přišla. Kočky se totiž vždy vrátí domů. Kočka se tedy našla co víc, přivedla Františce ženicha – Vaška.


Videa k pohádce Velká kočičí pohádka (1)


Velká kočičí pohádka (celá pohádka)

Velká kočičí pohádka je pohádkový příběh, který byl natočen v roce 1983 podle námětu Karla Čapka. Vypráví o princezně, která si díky kočce najde ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Velká kočičí pohádka (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist