Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Vašíček a lesní muži

Fandím

5 fanoušků

588.místo

Krátká česká filmová pohádka režisérky Marie Barušové vznikla roku 1981.

 

Vašík získal od lesních tvorů dary

Vašík získal od lesních tvorů dary

 

Děj pohádky Vašíček a lesní muži

Malý Vašíček se zatoulá v lese, když honí veverku. Neví, kudy hledat cestu domů, až narazí na dva lesní muže. Povídá se o nich, že jsou zlí. Oba mužíci, strýc Antonín a táta lesa Simeon klučíkovi vysvětlí, že to pomlouvají lidé, co dělají v lese nepořádek a ty doopravdy proženou. Vašík poprosí pány, aby ho zavedli k mamince.

Mužíci mu dají najíst a napít čaje, ve kterém je kouzelný lektvar. Vašík usne, ráno se probudí a nepamatuje si na maminku. A tak žije s muži v lese, pomáhá rybám, ptákům, divoké zvěři a hlavně Antonínovi a Simeonovi, kteří ho učí kouzlit a lesní moudrosti. Celý les má chlapce rád, zanedlouho se má dokonce stát hospodářem.

Až jednou mezi stromy prochází dva hluční a neopatrní muzikanti. Po ponaučení, které dostanou od Vašíka, se omluví a zpívají ukolébavku. Vašík si díky písničce vzpomene na maminku a jak se ztratil v lese.

Muži a lesní víly dají Vašíkovi na památku kouzelnou košilku, ve které bude vždy silný a píšťalku, na kterou když zapíská, přijde mu lesní muž na pomoc.

Vašíček poděkuje a než se vrátí domů, musí dokázat, že mu bude lesní moudrost k užitku.

Chlapec se dostane ke králi a jeho mladé dceři Verunce, kterou právě přijel požádat o ruku zlý princ. Jako jediný nápadník si dělá na trůn až moc veliké nároky. To se nelíbí Vašíkovi a představí se též jako žadatel o princeznu. Antonínovi a Simonovi ukáže, že s lesní moudrostí umí dobře zacházet. Muži si hrubého prince vezmou s sebou do lesa.

Koná se ples na počest Vašíka jeho přátel a Vašík se konečně setkává s maminkou.


Videa k pohádce Vašíček a lesní muži (1)


Vašíček a lesní muži

Vašíček a lesní muži je česká pohádka, která vypráví o lesní moudrosti, kterou chlapec získá, když zabloudí v lese a použije ji ve světě lidí. ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Vašíček a lesní muži (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist