Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Tři princezny tanečnice

Fandím

13 fanoušků

464.místo

Československá pohádka Tři princezny tanečnice byla natočena v roce 1984 Milošem Bobkem.

 

Babička dala Michalovi dobrou radu

Babička dala Michalovi dobrou radu

 

Děj pohádky Tři princezny tanečnice

Michal pracuje u statkáře, který ho ale nemá rád. Proto se rozhodl odejít. Při jeho odchodu se mu zjevila babička, která mladíkovi poradila, aby se nedíval lhostejně na to, když někdo trpí. Michal odešel do služby k vévodovi. Začal pracovat u zahradníka, kam si jednoho dne přišla princezna Jana pro rozmarýn. Michalovi se princezna ihned zalíbila, čehož si všiml i zahradník. Zahradník pověděl Michalovi o tom, co se děje na zámku.

Kdysi totiž vládl vévoda Rozmarián, který ale místo panování celé noci tančil a nic ho nezajímalo. V zemi se rozmohla nemoc a mnoho lidí zemřelo. Vlády se proto chopil Rozmariánův bratr. Rozmarián ale slíbil, že se pomstí na bratrových dcerách. A skutečně každé ráno měly princezny prodřené střevíce a nikdo nevěděl proč.

 

Zahradník řekl Michalovi o příběhu minulého vévody

Zahradník řekl Michalovi o příběhu minulého vévody

 

Michal nesl princeznám květiny. Princezna Dana a Hana byly ale zlé a Michalovi se vysmívaly. Smály se také své sestře Janě, které navíc shodily rozmarýn na zem. Michal ho vzal a znovu ho zasadil. Rozmarýn mu za to vykouzlil větvičku, která mu splní přání. Michal si přál být neviditelný a díky tomu zjistil, co princezny každý večer dělají. Každý večer se probudí a jdou do podzemního království, kde tancují až do vyčerpání.

Michal se rozhodl, že princezny pohlídá. Princezny Hana a Dana se ho však chtějí zbavit a chtějí mu dát napít vína a utancovat k smrti. Michal se tedy znovu dostává do podzemní říše, kde mu Rozmarián nabídl víno. Jana ho ale varovala a tím byla kletba zrušena. Všichni tanečníci se proměnili do svých podob a Rozmarián zmizel. Vévoda dodržel své slovo a dal Michalovi ruku své dcery Jany. Nabídl mu i vládu, což ale Michal odmítl. Každý se má držet toho, co umí nejlépe.

 

Michal si nakonec vzla za ženu princeznu Janu

Michal si nakonec vzal za ženu princeznu Janu


Videa k pohádce Tři princezny tanečnice (1)


Tři princezny tanečnice (celá pohádka)

Pohádka Tři princezny tanečnice nás zavede do království, nad kterém se vznáší jedna zlá kletba, která nutí princezny, aby proti své vůli tancovali ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Tři princezny tanečnice (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist