Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Strom pohádek

Fandím

14 fanoušků

449.místo

Strom pohádek je cyklus několika pohádek. Strom pohádek vznikl v roce 1987 a režie se ujala Jiřina Pokorná - Makoszová. Najdeme zde pohádky jako O třech synech, Dobro a zlo, Divoké labutě, Pasáček a císařova dcera, O Marušce, Rozhodni obraze krásný, O bílé laňce atd.

 

Strom pohádek je několikadíný pohádkový cyklus

Strom pohádek je několikadíný pohádkový cyklus

 

Děj jednotlivých pohádek

O třech synech

Tři synové zdědili po otci kosu, kohouta a kocoura. Ani jeden z nich však neumí hospodařit, a proto se vydávají do světa, kde díky lidské hlouposti získají peníze. Poučení bratři se nakonec hospodařit naučí. Pohádka byla natočena na motivy pohádky bratří Grimmů.

 

Dobro a zlo

Je adaptace klasické pohádky bratří Grimmů Šípková Růženka.

 

Pohádka o třech synech

Pohádka o třech synech

 

Divoké labutě

Pohádka Divoké labutě je natočena podle H. Ch. Andersena. Král měl čtyři děti – 3 syny a dceru. Po smrti své ženy se znovu oženil, ale nová královna neměla jeho děti ráda, proto syny začarovala do bílých labutí a dcera Eliška raději sama odešla z domova. Eliška ale na své pouti potkává své bratry, kteří měli přes den podobu labutí a v noci získali zpět svoji lidskou podobu. Eliška ale nelenila a přes všechny strasti a utrpení, která musela překonat, své bratry vysvobodila a sama našla štěstí v náruči prince ze sousedního království.

 

Pasáček a císařova dcera

Princ Jeroným se rozhodl oženit s princeznu Evženii ze sousedního království. Princ proto poslal Evženii dva vzácné dary – slavíka, který zpívá nejkrásnější písně světa a voňavou růži, která v vykvete jen jednou za pět let. Evženie byla ale rozmazlená a princovými dary opovrhovala. Když se to Jeroným dozvěděl, rozhodl se Evženii potrestat, a proto se převlékl do obyčejných šatů a nechal se najmout jako pasáček vepřů.

 

Eliška zachránila své bratry v pohádce Divoké labutě

Eliška zachránila své bratry v pohádce Divoké labutě  

 

O Marušce

Pohádka O Marušce vznikla na motivy klasické české pohádky od Boženy Němcové o tom, že sůl je nad zlato. Král chce po svých dcerách vědět, jako ho mají rády. Když ale nejmladší Maruška přirovná svoji lásku k otci jako k soli, král se rozzlobí. Brzy ale zjišťuje, že měla Maruška pravdu.

 

Rozhodni obraze krásný

Rozhodni obraze krásný je pohádka, v níž má právě obraz rozhodnout pří, kterou vede řezbář, který vyřezal pannu, krejčí, který jí ušil šaty a mluvec, který jí dal řeč. Jenomže každý chce pannu pro sebe. Čí bude a komu patří? To je otázka, na kterou naleznete odpověď v této krátké pohádce.  

 

 

Jitřenka byla přes den laní a v noci princeznou

Jitřenka byla přes den laní a v noci princeznou

 

O bílé laňce

Královně se narodí princezna Jitřenka. Jenomže podle věštby se Jitřenky do 18. narozenin nesmí dotknout sluneční paprsek. Jenomže Jitřenka neuposlechne varování a sluneční paprsky ji promění v bílou laňku. Od té doby má přes den podobu laně a v noci se stává princeznou. Jitřenka žije v chaloupce v lese do té doby, než do chaloupky zabloudí lovec a požádá o nocleh. V noci uvidí krásnou spící Jitřenku a ve spánku ji políbí. Polibek věštbu zlomí a Jitřenka získává zpět svoji lidskou podobu.


Videa k pohádce Strom pohádek (4)


Strom pohádek - Rozhodni obraze krásný

Pohádka Rozhodni obraze krásný patří do série pohádkových příběhů Strom pohádek. Je to příběh na motivy klasické pohádky Moudrý zlatník od Boženy ...


Strom pohádek - Maruška

V jednom království žil král se svými třemi dcerami. S Aničkou, Liduškou a nejmladší Maruškou... Příběh byl natočen podle pohádky Boženy Němcové Sůl ...


Strom pohádek - O bílé laňce

Pohádkový příběh z cyklu Strom pohádek se jmenuje O bíle laňce. Pohádka nás zavede do království, kde žije hodný král a hodná královna. Náš ...

Zobrazit všechna videa (4)

Písničky k pohádce Strom pohádek (1)


Zobrazit všechny písničky (1)

Postavy (0)

Zobrazit všechny postavy (0)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist