Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Sofie a ukradený poklad

Fandím

2 fanoušci

697.místo

Detektivní pohádku Sofie a ukradený poklad natočil v roce 2008 Jaroslav Hanuš.

 

V zámku má být vše pod zámkem i princezna

V zámku má být vše pod zámkem i princezna

 

Děj pohádky Sofie a ukradený poklad

Král Čeněk XIV. je poněkud zvláštní král. Řídí se heslem: „Na zámku má být vše pod zámkem.“ Jeho jediná dcera princezna Sofie proto nemůže ze zámku ani na krok. Sofie ale ze zámku utíká za svým kamarádem, bývalým loupežníkem Šímou. Sofii už nebaví neustálé zamykaní a domácí vězení, proto se rozhodne vdát se.

Svému otci a účetnímu Žerménovi, který se zajímá o historii zámeckého rodu, ukáže aktuální seznam princů. V knize se jí líbí dva princové. Aby princezna vyhověla králi, náhodně vybere jednoho prince. Je to princ Šimon. Mezitím se v královském hlubokém lese ubytuje v hospodě u Ječmínka podivný muž, který dostane úkol od tajemného muže, který si říká pan Zdravíčko. Princové se sjíždějí na námluvy a představují se princezně.

 

O princezninu ruku se ucházeli princ Bobo a Dodo

O princezninu ruku se ucházeli princ Bobo a Dodo

 

Princ Bobo, Dodo a princ Šimon. O Šimona Sofie nejeví příliš zájem, ačkoli narozdíl od vychloubačných princů má Šimon dobré srdce. V období námluv se na zámku stane nečekaná věc. Někdo ukradl zámecký poklad. Král se domnívá, že za krádeží stojí bývalý loupežník Šíma. Sofie je ale přesvědčená, že je Šíma nevinný, ale to už je Šíma v hladomorně. Princ Šimon se s bývalým loupežníkem setkal v lese, proto se rozhodl pomoci Sofii jejího kamaráda vysvobodit.

Král byl zoufalý, proto se rozhodl dát ruku své dcery tomu, kdo vypátrá zloděje pokladu. Šimon se rozhodl vypátrat zloděje. S pomocí Šímy se dostal do hospody v lese. Zde narazili na podivného muže, kterému chyběl knoflík, který Šimon našel na zámku. Společně se tedy vydali za králem. Mezitím šla princezna s Bobem a Dodem do Šímovy chaty, kde měl knihu detektivů. Neopatrní princové však spadli do jámy, kam nakonec spadla i princezna.

 

Princezně se princové zpočátku líbili

Princezně se princové zpočátku líbili

 

Sofie konečně přišla na to, jací princové doopravdy jsou. Na zámku zjistil Šimon, že si královský účetní Žermén najal podivného muže, aby uloupil pokladnici, ta byla ale prázdná. Žermén totiž prohrál všechny peníze v kartách, a tak chtěl celou situaci zamaskovat krádeží. Šimon s Šímou také vysvobodili princeznu a oba prince. Sofie nakonec změnila na Šimona názor a ráda by se stala jeho ženou.  


Videa k pohádce Sofie a ukradený poklad (1)


Sofie a ukradený poklad (celá pohádka)

Sofie a ukradený poklad je detektivní a zároveň humorná pohádka, která nás zavede do malého království. Pohorsko se to království jmenuje a vládne ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Sofie a ukradený poklad (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (1)


"Na zámku musí být všechno pod zámkem."

Zobrazit všechny hlášky (1)

TOPlist