Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Šmoulové

Fandím

443 fanoušků

13.místo

Šmoulové jsou animovaný seriál, původně kreslený komiks od belgického autora Peya. Příběhy těchto zvláštních skřítků začaly vznikat od roku 1959, první seriálové zpracování se datuje na rok 1981.

Šmoulové, jejich dobrodružství a v neposlední řadě i doplňující veselé písničky dokážou i po mnoha letech okouzlovat nové a nové diváky. Určitě se k nim však, možná s trochou nostalgie, vrátí i starší generace.

 

Šmoulové si žijí spokojeně, pokud je zrovna nechce chytit zlý Gargamel.

Děj pohádky Šmoulové

Hlavních hrdinů se v tomto skvělém seriálu objevuje vlastně hned několik. Šmoulové jsou si velmi podobní, všichni jsou to malí modří skřítci, kteří nosí bílé kalhoty a nezapomenutelnou bílou čepku. Jediní, kdo své oblečky od ostatních odlišují, jsou tak velký taťka Šmoula s červenými kalhotami a šmoula Farmář, který kvůli své práci nosí speciální zahradnický úbor. A zapomenout nemůžeme ani na blonďatou Šmoulinku, která je jedna z mála slečen ve šmoulím světě.

Všichni dohromady však tvoří jednu velkou spokojenou rodinu, zažívají společně nejrůznější dobrodružství, živí se sběrem šmoulích jahůdek a v neposlední řadě si také občas musejí poradit se zlým čarodějem Gargamelem. Ten se je neustále snaží s pomocí svého kocoura Azraela chytit, uvařit a sníst. A když se mu nedaří tohle, tak alespoň znepříjemnit šmoulům jejich každodenní povinnosti.

Jenže ačkoli jsou šmoulové malí, jsou i velmi chytří a svou radost si nenechají jen tak někým pokazit. Poraženým se tak vždycky stane právě Gargamel, který po většině neúspěchu pronáší známou větu: „Šmouly nechci ani vidět.“…

 


Zlý Gargamel by si na Šmoulech moc rád pochutnal...

 

 

Všichni šmoulové navíc dostávají svá jména podle nějaké typické vlastnosti a tak už předem můžeme dobře odhadnout, co bude bavit toho nebo onoho. Postupně se tak seznámíme třeba s vynalézavým Koumákem, zahradním specialistou Farmářem, nebo věčně rozmrzelým Mrzoutem. Dohromady pak nejraději všichni „šmoulují“, i když co to přesně znamená, se vlastně úplně nikomu zjistit nepodaří J.

Všechny příběhy našich hrdinů se odehrávají ve středověké Evropě, jejich domečky jsou postaveny z hub či kamenů a běžný člověk jejich vesnici najít nedokáže. Za celou historii bylo natočeno 421 dílů.


Videa k pohádce Šmoulové (51)


Šmoulové – Srdíčko ze zlata (celý díl)

Díl Srdíčko ze zlata. Koumákovi se nelíbí, že se k Plechánkovi všichni chovají jako ke Šmoulovy a né jako ke stroji. Plechánek si však místo mezi ...


Šmoulové - Šmoulí knihomol

V dnešním díle se malá Sašetka učí číst.


Šmoulové – Kluk Fuk pánem džina

Farmář chce, ať si jeho Džin najde nového pána. Tím pánem se stane kluk Fuk.

Zobrazit všechna videa (51)

Tapety (7)


Zobrazit všechny tapety (7)

Omalovánky (14)


Zobrazit všechny omalovánky (14)

Hlášky (14)


Sašetka: "To nic. Já už jsem dostala za vyučenou několikrát."


"Odešla jsem bez dovolení...jestli to Taťka Šmoula zjistí,bude mazec..."


Gargameli,okamžitě mne pusť,slyšíš?!

Zobrazit všechny hlášky (14)

Vaše názory

Sdělte svůj názor na pohádku Šmoulové ostatním
 • 04.03. | 08:34 bajnatali

  já mam rada šmouly protože na to se dyvam já a jí moje menší sestřička
 • 27.09. | 18:32 lucka.vun

  co je to šmoua je to super moula je to to nejlepšíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí
 • 25.05. | 18:01 irma007

  neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 • 21.05. | 16:29 irma007

  každý rád šmouly
  • 27.09. | 18:33 lucka.vun

   javascript:souhlas
 • 14.05. | 19:33 irma007

  šmoulové jsou najlepší

Související články

Neuvěřitelné! Oblíbení Šmoulové slaví už 55 let!
Modří skřítkové se jako animované postavičky poprvé objevili 23. října 1958 v belgickém komiksovém časopise Le Journal de Spirou!
Celý článek
Animovaný film Šmoulové 2 má první trailer!
Fanoušci modrých skřítků se konečně dočkali!
Celý článek
Originál vs Dabing: Šmoulové - znělka
Malí roztomilí modří skřítci, to jsou naši oblíbení Šmoulové, kteří přínáší svoji úvodní znělku v různých jazycích.
Celý článek
TOPlist