Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Šíleně smutná princezna

Fandím

271 fanoušků

24.místo

Šíleně smutná princezna je film režiséra Bořivoje Zemana natočený roku 1968. Pohádka mimo jiné láká i na spoustu melodických písniček, které prostupují celým filmem a určitě uvíznou ve vzpomínkách každého, kdo je uslyší. Některé z nich se dokonce staly klasickými hity, které si zanotuje rád skoro každý, bez ohledu na věk. Však kdo by dnes neznal třeba písničku „Miluju a maluju“?!

 

Princezna Helenka se musela stát šíleně smutnou...

Děj pohádky Šíleně smutná princezna

Hlavního hrdinu ve filmu Šíleně smutná princezna představuje princ Václav, který jede s otcem na zásnuby do sousedního „veselého“ království. Se svou nastávající, princeznou Helenkou, si však byli přislíbeni už jako děti a vlastně se nikdy ani neviděli. Navíc princi se ženit vůbec nechce a je ze své povinnosti velmi otrávený. Díky své akční povaze se tak na jedné zastávce královské výpravy rozhodne k útěku.

Osud tomu už ale tak chtěl, že při svém cestování potká krásnou děvečku, lépe řečeno onu princeznu Helenku, která je za služebnou jen převlečená. To on však samozřejmě zatím netuší. Společně s ní pak doputuje do zámku krále, kde ho po malém nedorozumění zatkne stráž a je uvězněn. Ve stejné době se také koná slavnostní příjezd jeho otce, který musí o princovi lhát. Velký král přece nemůže přiznat, že nemá tušení, kam se jeho syn zatoulal. Jediný, kdo nakonec tuto situaci přivítá je tak právě princezna, která se do vdávání zrovna nehrne.

Manžela si chce vybrat sama a navíc se zamilovala do neznámého vězně, tedy vlastně hledaného prince….

Tímto okamžikem tak začíná příběh plný veselých příhod a nedorozumění, které se postupně začnou rozmotávat a následně znovu zamotávat. Všechno je navíc doplněno vtipnými hláškami a komentáři.

Nakonec se však princezna i princ dozvědí svá pravá jména i postavení a přes všecko vlastně přijdou na to, že se mají rádi. Že by se tedy splnil dávný slib králů a svatba se uskutečnila…?

 

Láska Helenky a Václava nakonec zvítězí.

Kde se pohádka Šíleně smutná princezna natáčela

Nádherná, rytmická a trochu zmatená pohádka Šíleně smutná princezna potěší jistě každého, kdo příběh jejich hrdinů uvidí.

Šíleně smutná, nebo možná spíš veselá princezna Helenka a její milý princ Václav se poprvé potkali na jezeře u jihočeského zámku Blatná. Další záběry celého filmu pak byly pořízeny na zámku Bojnice, který stojí na Slovensku nedaleko Prievidze.


Videa k pohádce Šíleně smutná princezna (2)


Šíleně smutná princezna (celá pohádka)

Šíleně smutná princezna je pohádka plná krásných písniček. Hudební pohádka vypráví o princezně a princi, kteří se mají vzít, protože to dohodli ...


Šíleně smutná princezna - Znám jednu starou zahradu

Princ Václav Neckář zazpívá princezně Heleně Vondráčkové písničku Znám jednu starou zahradu.

Zobrazit všechna videa (2)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (4)


"Co vám to tam tak šustí?" "To si mnu ruce radostí" "A jo...."


„Páni! A do týhle rodiny já se mám přiženit. Tatíček nemůže vidět krev, a tak pořádá popravy.”


„Chopte se mne, pochopové!”

Zobrazit všechny hlášky (4)

TOPlist