Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Sedmipírek

Fandím

18 fanoušků

399.místo

Pohádku Semipírek natočila v roce 1985 režisérka Svatava Simonová. 

 

Sedmipírek se vkrade na zámek, kde potká princeznu Florii

Sedmipírek se vkrade na zámek, kde potká princeznu Florii

 

Děj pohádky Sedmipírek

Sedmipírek vyrůstá v domě krále zlodějů Huberta. Hubert navenek působí jako poctivý pekař preclíků, ale ve skutečnosti okrádá lidi. Jeho syn Sedmipírek je ale jiný. Vše, co Hubert ukradne, vrátí jeho původnímu majiteli. Jakoby to ani nebyl jeho syn. Jednoho dne se Hubert rozhodne vykrást královskou pokladnici, což se mu také povede. Při útěku ho ale vidí stráže, kteří jsou mu v patách. Hubert se rozhodne schovat se na nějaký čas v lese a poklad svěří Sedmipírkovi, ten je ale poctivý a rozhodne se vše králi vrátit a ještě ho trochu pozlobit. K vrácenému pokladu tak připojí dopis, kde se královým strážím vysměje.

V den, kdy byla vykradena pokladnice, přijíždí do království posel ze sousedního Stříbrného království. Tamější král je těžce nemocen, a proto se snaží najít svého ztraceného syna. Když byl chlapec ještě malý, byl unesen a prodán do sousední říše. Na ruce má mateřské znaménko ve tvaru mince a na krku medailon, který mu dala jeho matka. Král tedy přislíbí pomoc a ihned začne pátrání po neznámém chlapci.

 

Sedmipírek bydlí sice s loupežníkem ale sám má dobré a laskavé srdce

Sedmipírek bydlí sice s loupežníkem ale sám má dobré a laskavé srdce

 

Sedmipírek se rozhodne ukradený poklad vrátit a sám se vkrade do zámku, zde ale narazí na princeznu Florii, kterou zachrání před uštknutím hada. Princezna i Sedmipírek se do sebe na první pohled zamilují. Král zatím pátrá po Králi loupežníků, který se mu v dopisech vysmívá. Stráže našli v lese Huberta, který má být popraven, ale slíbí králi, že mu pomůže najít Krále zlodějů, a tak je jeho život ušetřen. Král na Hubertovu radu nalíčí past, ale Sedmipírek krále znovu převeze. Král zuří a rozhodne se otevřít „okno šepotání,“ ve kterém bude princezna Florie. Král dá také své slovo, že nebude Králi loupežníků ublíženo, ale že se má princezně svěřit s tím, jak své loupeže vykonal.

Sedmipírek chce princeznu vidět, a tak se vydá na hrad, kde ho král a jeho stráže lapí. V den, kdy má odjet posel ze sousedního království, má být králi zlodějů a Hubertovi useknuta ruka. Posel má být této události přítomen. Když Sedmípírko vyhrne rukáv, objeví se na jeho ruce mateřské znaménko. Hubert králi poví, že ho kdysi koupil od neznámého muže a že u chlapce našel medailon, na kterém je sedm pírek, a proto chlapce pojmenoval Sedmipírek. Ukázalo se, že Sedmipírek je ve skutečnosti dávno ztracený princ Kristián. Vše se tedy vysvětlilo a Kristián mohl být se svou milovanou Florií.

 

Nakonec se ukáže, že Sedmipírek je ve skutečnosti ztracený princ Kristián

Nakonec se ukáže, že Sedmipírek je ve skutečnosti ztracený princ Kristián


Videa k pohádce Sedmipírek (1)


Sedmipírek (celá pohádka)

Sedmipírek je šikovný mládenec, který vyrůstá s králem zlodějů. Zlodějské řemeslo se mu však nelíbí a co král zlodějů ukradne, to náš mládenec vrátí. ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Sedmipírek (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist