Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Princezna Lada

Fandím

19 fanoušků

387.místo

Pohádku Princezna Lada natočila v roce 1969 režisérka Věra Jordánová.

 

O princeznu Ladu se ucházel král Bořitel III.

O princeznu Ladu se ucházel král Bořitel III.


Děj pohádky Princezna Lada

Princezna Lada je velmi krásná. O její ruku se proto uchází mocný král Bořitel III. Je to ale starý a hloupý král, který je však obávaný kvůli svému velkému vojsku. Lada o takového nápadníka nestojí, proto mu dá několik úkolů. Chce od něj šaty, které budou mít barvu červánků. Když jí je donese, tak mu poví, že takové nechtěla, že chtěla šaty, které budou vypadat jako letní slunce.

Švadleny byly z těchto úkolů nešťastné, ale Lada jim poradila, že mají králi dát stejně šaty, že určitě rozdíl nepozná. Když jí je tedy donesl, řekla mu princezna, že takové nechtěla, že chtěla šaty, které budou vypadat jako nejhlubší noc. Král byl vytrvalý, proto se princezna rozhodla, že půjde do světa najít někoho, kdo se krále nebojí.

 

Princezna se dostala na zámek prince Vojtěcha

Princezna Lada se dostala na zámek prince Vojtěcha

 

Královna řekla Bořiteli, že její dceru unesl zlý čaroděj. Bořitel vzal nohy na ramena a už o něm více neslyšeli. Lada bloudila lesem a nevěděla kudy kam. Náhle k ní promluvil hlas. Byla to studánka, která princezně poradila, aby se ucházela o místo kuchtičky na blízkém zámku. Studánka jí dala šaty a princezna tedy šla.

Na zámku bylo zrovna velké pozdvižení, protože si princ Vojtěch hledal nevěstu. Lada začala pracovat v kuchyni a myla nádobí. Kuchař si ale vzpomněl, že zapomněl dát na stůl víno, proto poslal Ladu, aby ji tam nenápadně dala. Lada tedy běžela do lesa, kde jí studánka dala krásné šaty. Na plese měl princ oči jen pro princeznu Ladu.

 

Princ se do Lady zamiloval

Princ se do Lady zamiloval

 

Na druhý den už spolu tancovali a princ dal Ladě svůj prsten. Lada znovu utekla a princ byl nešťastný, nechtěl jíst a doufal, že Ladu uvidí. Lada jako kuchtička uvařila princi polévku, do které hodila prsten. Princ poznal Ladu a byl rád, že konečně našel svoji nevěstu.


Videa k pohádce Princezna Lada (1)


Princezna Lada (celá pohádka)

Princezna Lada je pohádka z roku 1969 natočená podle klasické pohádky Boženy Němcové. Pohádka vypráví o princezně Ladě, která si nechce vzít zlého a ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Princezna Lada (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist