Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Princ Bajaja

Fandím

46 fanoušků

215.místo

Českou filmovou pohádku natočil režisér Antonín Kachlík v roce 1971.

 

Princ Bajaja se vydá hledat štěstí do světa

 Princ Bajaja se vydá hledat štěstí do světa

 

Děj pohádky Princ Bajaja

Mladý princ ztratil maminku a tatínka, a tak se rozhodne svoji zemi opustit a jít hledat štěstí. V jednom království zůstane a chce pomoct zdejšímu králi. Uslyšel zde totiž příběh o trojhlavém drakovi, který tenkrát vpadl do království a chtěl ho zničit. Všichni se draka báli, a tak mu král slíbil svoji jedinou dceru za ženu.

Princezně bude brzy 18 let a pomoc stále nikde. Princ při svých cestách krajem potká kouzelného bílého koně, který mluví lidskou řečí. Stane se princovým věrným služebníkem a rádcem. Zaveze ho do tajné skrýše mezi skalami blízko zámku. Princ se jde podívat do zámeckých zahrad a potká zde princeznu Slavěnu a zamiluje se do ní.

 

Princ na své pouti potká bílého mluvícího koně

Princ na své pouti potká bílého mluvícího koně

 

Kůň princovi radí, aby se stal zámeckým zahradníkem, vzal si na sebe převlek, zavázal si jedno oko a byl němý. Nejdříve princ namítá, ale nakonec tak učiní. Stane se nakonec i šaškem princezny Slavěny. Jediné, co umí říct, je ba jaja. Podle těchto zvuků mu každý říká Bajaja.

Na zámek přijíždí tři stateční princové, mezi nimi i loupežný rytíř. Nikdo z nich dlouho nezůstane, jelikož při večerních oslavách se ozve drak a princové strachy utečou. Jediný loupežný rytíř by možná vydržel, ale princezna ho odmítne.

 

Slavěně hrozí loupeživý rytíř smrtí

Slavěně hrozí loupeživý rytíř smrtí

 

Král je velmi zarmoucen, jelikož princezna musí opustit zámek a odjet za drakem. Princ Bajaja se vydá princeznu zachránit a draka přemůže. Slavěna ho ale nepoznává. Statečný zachránce dal svému koňovi slib, že zůstane zahalen. Loupežný rytíř všemu přihlížel a Slavěně vyhrožuje, chce-li se vrátit domů, odpřísáhne, že zachránce byl on.

Na zámku se konají slavnosti na počest princezny a rytíře. Přijíždí také Bajaja jako tajemný princ. Princezna přizná, že pod hrozbou byla rytířem přinucena, aby mlčela. Princ Bajaja bojuje proti loupežnému rytíři a zvítězí. Rytíř i jeho pomocníci jsou shozeni ze skály. Princezna nakonec poznává, že Bajaja je nejen šašek, ale také neznámý krásný muž ze zahrad a její zachránce.

 

Bajaja bojuje s loupeživým rytířem

Bajaja bojuje s loupeživým rytířem

 

Princ Bajaja se ráno probouzí ve skrýši bez svého koně. Jde po jeho stopách až k princezně a pohádka končí šťastným shledáním Bajaji a Slavěny.


Videa k pohádce Princ Bajaja (1)


Princ Bajaja (celá pohádka)

Princ Bajaja už nemá ani maminku ani tatínka. Doma ho nic nedrží a tak se vydá do světa hledat štěstí. Při svém putování dorazí do království, kde ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Princ Bajaja (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist