Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Předeme, předeme zlatou nitku

Fandím

42 fanoušků

241.místo

Filmová pohádka z roku 1981 byla natočena režisérkou Vlastou Janečkovou.

 

Princ měl rád Johanku, ale v jejich štěstí stála řada překážek

Princ měl rád Johanku, ale v jejich štěstí stála řada překážek

 

Děj pohádky Předeme, předeme zlatou nitku

Tři sestry – kmotřičky předou lidem zlaté nitky osudu. Když se v království narodí princ, jedna kmotřička mu předpoví svatbu s Johankou, dcerou hajného. Druhá ze sester však chce jinou sudbu – princovi přeje kněžnu Evženii a Johance pouze uplakaný život.

Když přijde princův čas na ženění, dvě kmotřičky chtějí pomoct Johance, ta třetí Evženii. A tak sestry využívají kouzla, které mohou splnit pouze jednou za sto let – tomu, komu se nit osudu zamotala, vyplní tři přání.

Johanka však o žádná čarování nestojí. Místo perel, které kmotřička proměnila ze slz, by raději už nikdy více neplakala a touží po princově lásce bez zaklínadel. Evženie přání využije. Jako první chce krásné šaty na královský ples, který se koná večer. Princ pozve také Johanku, aby se podívala alespoň z terasy na princezny a pomohla mu vybrat tu pravou. Evženie se celou noc snaží získat princovu pozornost, ale princ má oči pouze pro Johanku.

 

Hajný nechtěl o princovi ani slyšet

Hajný nechtěl o princovi ani slyšet


To se nelíbí královně, která by po boku svého syna ráda viděla Evženii. A tak Johanka uteče domů. Evženie ve vzteku vysloví další přání – ať Johance vypadají její krásné zlaté vlasy. Princovi se Johanka ale stále líbí a chodí za ní, i přes nelibost hajného, který si myslí, že Johanka nepatří do královského dvora. Kmotřička Evženii poradí, aby Johanka ochutnala kouzelný hrozen vína – kdo ho okusí, promění se v psa. Místo Johanky hrozen sní princ a stane se z něho pes.

Evženie Johanku nechá zavřít do věže, že je čarodějnice a psa si vezme s sebou. Nyní už nestojí o princovu proměnu, ale pouze o to, aby se stala následnicí trůnu. A to se už nelíbí ani kmotřičce a přestane Evženii pomáhat. Královna vyslechne rozhovor mezi uvězněnou Johankou a Evženií a poprosí Johanku, zda může princovi navrátit lidskou podobu. Johanka tedy vysloví přání a brzy se koná svatba.

 

Královna si pro svého syna představala někoho jiného

Královna si pro svého syna představala někoho jiného


Videa k pohádce Předeme, předeme zlatou nitku (1)


Předeme, předeme zlatou nitku (celá pohádka)

Předeme, předeme zlatou nitku je česká pohádka z roku 1981. Pohádka vypráví o třech kmotřičkách, které spřádají zlatou nitku osudu urozenému princi ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Předeme, předeme zlatou nitku (0)


Přidej písničku

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Pohádkoví herci: Magdalena Bičíková
Magdalena Bičíková je tisková mluvčí, která dobyla pohádkový svět v rolích malé moderátorky, roztomilé dívenky a půvabné princezny.
Celý článek
TOPlist