Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Pošťácká pohádka

Fandím

31 fanoušků

310.místo

Krátkou českou filmovou pohádku od spisovatele Karla Čapka natočila v roce 1981 režisérka Libuše Koutná.

 

Poˇšťák Kolbaba přespí na poště a zažije neuvěřitelné setkání

Pošťák Kolbaba přespí na poště a zažije neuvěřitelné setkán


Děj pohádky Pošťácká pohádka

Kdopak by věděl, co se děje v noci na poště, když je zavřená. Poštovní skřítci napravují to, co uspěchaní a nepořádní lidé během dne pokazili. Razítkují a rozdělují dopisy. Po práci si s nimi hrají karty.

Při jedné karetní hře se na poště probudí pošťák Kolbaba, který zde zrovna přespává. Skřítci mu vysvětlují pravidla – nejnižší sedmička je dopis, který je chladný a napsaný z povinnosti. Za to nejvyšší eso je teplá obálka, kde člověk vyznává lásku druhému.

A právě jedno takové psaníčko leží na poště a nikdo si s ním neví rady, jelikož chybí doručovací adresa.Skřítci dopis přečtou, aniž by ho otevřeli. Zjistí, že řidič Franta píše Mařence a chce si ji vzít za ženu.

 

Když je pošta prázdná objevují se sktřítci, kteří tady hrají karty

Když je pošta prázdná, objevují se sktřítci, kteří tady hrají karty


Pošťák Kolbaba se rozhodne dívku najít a dopis jí doručit.Rok a den běhá Kolbaba od města k městu a bez úspěchu. Náhle však potká dva muže, kteří vypadají velmi smutně. Zjistí, že jeden z nich je Franta Svoboda. Kolbaba na nic nečeká, Frantovi vše vysvětlí a ten mu ukáže, kde bydlí jeho milá. Pošťák předá Mařence dopis, na který rok a den čeká. Mařenka i Franta se setkají a políbí se.


Videa k pohádce Pošťácká pohádka (1)


Pošťácká pohádka (celá pohádka)

Když mohou být pohádky o všelijakých králích, princích, loupežnicích a vodnících, proč by jednou také nemohla být pohádka o pošťákovi. A jednu ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Pošťácká pohádka (0)


Přidej písničku

Obrázky (1)


Zobrazit všechny obrázky (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Pohádkoví herci: Josef Dvořák
Josef Dvořák je herec, který se prosadil jak na divadle, tak i v televizi a filmu. V pohádkovém světě se stal typickým představitelem českého vodníka.
Celý článek
TOPlist