Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Poklad na Sovím hrádku

Fandím

22 fanoušků

357.místo

Pohádku Poklad na Sovím hrádku natočil v roce 2004 Zdeněk Zelenka.

 

Babička vypráví dětem o Sovím hrádku

Babička vypráví dětem o Sovím hrádku

 

Děj pohádky Poklad na Sovím hrádku

Babička vypráví svým vnoučátkům Andělce a Honzíkovi příběh o Sovím hrádku. Je prý zakletý a nikdo se na něj neodváží. Toho se však děti nezaleknout a vypraví se ten podivný hrádek prozkoumat. Dostanou se až do sklepení, kde se jim zjeví dva hladoví skřítci Kilián a Damián. Děti jim dají koláčky a oříšky. Skřítci jim začnou povídat o zlaté sově, ale než jim stihnou říct víc, přeruší je mluvicí sova Emilka.

Skřítci za odměnu promění dětem oříšky, ale smí se na ně podívat až doma. Doma děti vytáhnou z kapsy oříšky a zjistí, že jsou celé zlaté. To se ovšem dozví chamtivá vévodkyně, která spravuje panství. Děti vévodkyni poví, jak to celé bylo a vévodkyně se vypraví na hrádek. Zde objeví mluvicí sovu, která jí povídá o zlaté sově. Dřív než se dozví víc, je tu Terezka, Vojta a babička, kteří se vydali vévodkyni hledat.

 

Ve sklepení objeví děti dva skřítky

Ve sklepení objeví děti dva skřítky a mluvící sovu Emilku

 

Terezka je vévodkynina nevlastní dcera, která má zdědit celé panství v den své svatby. Terezka miluje zahradníka Vojtu, což se vévodkyni vůbec nelíbí. Nechce ztratit své panství, proto se rozhodne, že se Vojty zbaví a pošle ho na vojnu. Babička je ale hlavička a dojde jí, o co se vévodkyně pokusí a dřív než nechá vévodkyně Vojtu naverbovat, ukryjí ho děti na Sovím hrádku. Verbíři ale pronásledují Terezku, která jde Vojtu navštívit a chtějí ho odvést na vojnu. To ale vidí sova Emilka a verbíře vystraší.

Emilka se pak vypraví za vévodkyní, která lační po zlatu a dohodnou se, že vévodkyně dovolí Terezce svatbu s Vojtou a za odměnu si bude moct odnést hrst zlata pokladu zlaté sovy. Emilka vévodkyni ukáže tajnou chodbu, která se otevře v den Terezčiny svatby. Vévodkyně ale nechce čekat a až sova odletí, začne chodbu hledat. K vévodkyni v tu chvíli přichází Andělka, protože má dobré srdce, podaří se jí vchod najít.

 

Damián a Kilián mají rádi koláče a oříšky

Damián a Kilián mají rádi koláče a oříšky

 

Vévodkyně vezme koše a Andělku a jdou pro zlato. To ale vidí Honzík, který vše řekne babičce. Vévodkyně je hamižná a zapomíná na to, co jí Emilka řekla a v pokladnici nabírá koše zlata. Andělku navíc zamkla za mříže a klíč si nechala u sebe. To už ale všichni přichází Andělce na pomoc. Vévodkyně ale nikoho neposlouchá a bere zlato. Chování vévodkyně se však nelíbí zlaté sově s rubínem, která je uprostřed pokladnice.

Všichni se začínají bát a dveře pokladnice se zavírají a Andělka je stále v pokladnici. Společnými silami pokladnici znovu otevřou a Andělu vysvobodí, ale vévodkyně už tu není. Ve své hamižnosti totiž chtěla také rubín zlaté sovy a sama se proměnila ve zlatou sovu. Emilka byla hodná, proto chtěla dát vévodkyni šanci, ale ta ji odmítla, protože by už nebyla zlatá. Terezka s Vojtou se konečně mohli vzít a na svoji svatbu pozvali také Damiána, Kiliána a Emilku.

 

Terezka se zamilovala do zahradníka Vojty

Terezka se zamilovala do zahradníka Vojty


Videa k pohádce Poklad na Sovím hrádku (1)


Poklad na Sovím hrádku

Copak se to skrývá na tom Sovím hrádku? Ano, je to poklad. A na tento poklad má políčeno chamtivá vévodkyně... ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Poklad na Sovím hrádku (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist