Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Pohádka o mokrosuchém štěstí

Fandím

32 fanoušků

300.místo

Pohádku o mokrosuchém štěstí natočil v roce 1981 režisér Ludvík Ráža.

 

Pohádka o mokrosuchém štěstí vypráví o vodníkovi a jeho cestě ke štěstí

Pohádka o mokrosuchém štěstí vypráví o vodníkovi a jeho cestě ke štěstí

 

 

Děj pohádky o mokrosuchém štěstí

Do hospůdky přichází pan redaktor a chce si dát pověstnou tříposchoďovou polévku. Hospodský pan Hrouz se svojí manželkou mu ji tedy nakonec dá a při té příležitosti mu pan Hrouz povídá svůj příběh. Není to totiž jen tak obyčejný chlapík. Je to vodník a ve svém povídání se navrací do minulosti, do doby, kdy se pan Hrouz seznámil se svou ženou Andulkou.

Andulka je obyčejná dívka, kterou Toník Hrouz potkal, když se vydal do světa na zkušenou. Andulka pocházela z chudé rodiny a navíc ze třinácti dětí. Její otec ji často byl. Byla hezké děvče, ale žádný chlapec z vesnice se jí nelíbil. Jednou u rybníka narazila na Toníčka, do kterého se ihned zamilovala.

 

Andulka jako mořská víla

Andulka jako mořská víla

 

Toníček byl také šťastný, protože se mu Andulka moc líbila. Jenomže co se nestalo. Andulka byla jednoho dne pryč. Toník ji hledal všude možně. Dozvěděl se, že ji její otec vyhnal. Po vesnici se totiž rozneslo, že si Andulka začala s vodníkem. Toník nelenil a začal svoji Andulku hledat, hledal ji po celém světě, ale pořád ji ne a ne najít. Na své pouti potkal mnoho lidí, ale Andulka stále nikde. Na jedné pouti jí koupil hrneček se srdíčkem.

Toníček se nevzdával a nakonec svoji Andulku našel, putovala s kejklíři a vydávala se za mořskou pannu. Toníček byl moc šťastný, že po tak dlouhé době svoji milou objevil. Společně pak žili v hospůdce poblíž Vltavy. Když je Toníčkův kabátek moc suchý, skočí do Vltavy, navštíví své příbuzné a pak se zase vrátí k Andulce.

 

Toníček Andulku nakonec našel

Toníček Andulku nakonec našel


Videa k pohádce Pohádka o mokrosuchém štěstí (1)


Pohádka o mokrosuchém štěstí (celá pohádka)

Pohádka o mokrosuchém štěstí je vodnická pohádka z roku 1981. Pohádkový příběh vypráví o velké lásce mezi hastrmanem Antonínem Hrouzem a krásnou ...

Zobrazit všechna videa (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist