Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Pocahontas

Fandím

26 fanoušků

344.místo

Animovaná pohádka z dílny Walta Disneyho byla natočena v roce 1995.

 

Hlavní hrdinkou je indiánská dívka Pocahontas

Hlavní hrdinkou je indiánská dívka Pocahontas

 

Děj pohádky Pocahontas

Svoboda, příroda, nespoutanost, soužití člověka s přírodou, takto se dá charakterizovat život Indiánů. Vraťme se teď do roku 1607, kdy začínají připlouvat lodě do Nového světa (Ameriky). Evropě se tak otevírá nový kontinent, který skýtá řadu bohatství, čehož se dá využít. Bohatství tohoto kontinentu zaujalo především chamtivého guvernéra společnosti Virginia Johna Ragcliffa.

S guvernérem připlouvá do Ameriky také mladý, pohledný kapitán John Smith. Tato země ale není pustá. Žijí v ní Indiáni, kteří milují přírodu a svoji svobodu. Jednou z nich je také krásná Pocahontas, kterou čeká svatba s mužem, kterého jí vybral její otec. Velkou rádkyní Pocahontas je vrba, která vypadá jako babička. Ve vrbě sídlí duch, který jí vždy poradí.

 

Pocahontas se sblíží s Johnem

Pocahontas se sblíží s Johnem

 

Pocahontas není šťastná, ale naštěstí má své dva kamarády – mývala Meekeho a kolibříka Flita, kteří ji dokážou vždy rozveselit. Jak už to bývá, dobyvačné plány často přináší zkázu. A tak noví kolonizátoři sice těží zlato, ale devastují přitom přírodu. Netrvá to dlouho a dojde k setkání Pocahontas a Johna Smithse. Oba jsou ale z jiného světa a stojí na straně někoho jiného. Ale i přesto je k sobě táhne cosi magického a oba se začínají sbližovat.

Pocahontas ho zasvěcuje do svého života a učí ho milovat přírodu. Pocahontas se s Johnem stále více sbližují, ale konflikty mezi kolonizátory a Indiány vzrůstají. Smith je zajat a odsouzen k smrti, což ale překazí Pocahontas, která chtěla obětovat sama sebe. Najde se ale chvíle, kdy jí může John její oběť oplatit.

 

Pocahontas ukazuje Johnovi svůj svět

Pocahontas ukazuje Johnovi svůj svět

 

John vlastním tělem chrání Pocahontas před střelou, která ho ale raní. Oba se musí rozloučit. Jejich světy jsou natolik jiné, že není možné, aby byli nadále spolu. Fyzicky sice spolu nebudou, ale jejich duch bude spolu na věky.


Videa k pohádce Pocahontas (0)


Přidej video

Tapety (1)


Zobrazit všechny tapety (1)

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist