Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Perníkový dědek

Fandím

6 fanoušků

569.místo

Filmovou pohádku natočila v roce 1983 režisérka Svatava Simonová.

 

Ve vesnici došlo k nečekané události

Ve vesnici došlo k nečekané události

 

Děj pohádky Perníkový dědek

Pohádku O perníkové chaloupce zná snad každé dítě. V této pohádce se ale ztratí perníkový dědek s babkou Mandličkou. Vydají se do lesa a ztratí se. Mezi stromy ale zahlédnou chaloupku. Mají hlad, a proto okusí šindel. Jenomže byli těžcí a propadli se do kozího chlívku. Aby se z něj dostali, proměnili celé stavení na perníkové stavení.

V domku bydlel pan Kuliš se svoji ženou a dětmi Mařenkou a Jeníčkem. To bylo překvapení, když Kuliš zjistil, že jeho chaloupka je celá z perníku. Ve městě bylo také pozdvižení. Vše bylo totiž z perníku. Stůl, židle, peřiny… vše. Kuliš pozval obyvatele města na prohlídku a většina mu záviděla. A co teprve, když se ve městě objevil obchodník, který chtěl koupit perník za velké peníze.

 

Kulišova chalupa byla celá z perníku, který začal prodávat

Kulišova chalupa byla celá z perníku, který začal prodávat

 

Kuliš z toho měl radost, protože doufal, že se stane starostou. Navíc zjistil, že když někdo uloupne perník, ihned doroste. Mezitím se dědeček s Mandličkou dostali domů. Jenomže se tak pohádali, že ve vzteku zbořili svoji vlastní perníkovou chaloupku. Kuliš zatím prodával perník, ale ten se brzy omrzel. Obchody nešly a Kuliš byl už mrzutý. Poslal perníkovou chaloupku ke všem čertům a v tu ránu chaloupka zmizela a na místě stála původní chaloupka.


Videa k pohádce Perníkový dědek (1)


Perníkový dědek (celá pohádka)

Perníkový dědek je pohádkový příběh natočený podel Nezbedných pohádek Josefa Lady.  ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Perníkový dědek (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist