Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Peklo s princeznou

Fandím

119 fanoušků

84.místo

Filmová pohádka Peklo z princeznou byla natočena v roce 2008. Režisér Miloslav Šmídmajer, známý spíše jako producent komedií Jak básníci neztrácejí naději nebo Jak se krotí krokodýli, dokázal  natočil úspěšnou rodinnou pohádkovou komedii. Do hlavních rolí byli obsazeni mladí čeští herci Tereza Voříšková a Jiří Mádl. Společně tak dali vzniknout pohádce, která pobaví nejen ty nejmenší, ale jistě i jejich rodiče.

 

Princezna Aneta neměla na vdavky ani pomyšlení

Princezna Aneta neměla na vdavky ani pomyšlení


Děj pohádky Peklo s princeznou

Princezna Aneta je odvážná dívka, která má pro strach uděláno. V království ji mají všichni rádi. Princezna už je ale ve věku, kdy by se měla vdát. Brzy má tedy dojít na královský slib, který dal kdysi její otec král Leopold sousednímu králi Bedřichovi. Oba králové si dali slovo, že se jejich potomci vezmou výměnou za vojenskou ochranu krále Bedřicha. Aneta se ale vdát nechce a už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma.

Stejná nálada panuje i v sousedním království. Jeroným také nemá chuť do ženění a neustálý otcův vojenský dril ho také nebaví, a tak se rozhodne vzít věci do svých rukou. Je to sice nešika, ale raději uteče, než aby se podrobil otcově vůli. Také princezna se svým otcem nakonec vymyslí lest, kterou by se zbavila sňatku a zároveň by nedošlo k porušení slibu. Leopold vymyslí, že se o princeznu uchází sám Lucifer. Doufá v to, že se zbabělý Jeroným zalekne a ze svatby sejde.

 

Souhrou náhod se Jeroným s Anetou setkají

Souhrou náhod se Jeroným s Anetou setkají


Nikdo ale netuší, jakým směrem se vše bude ubírat. Jeroným, který už je na útěku, se dostane do sousedního království, kde se setká s dívkou Anetou. Jeroným netuší, že je Aneta princezna a princezna také netuší, kdo je ve skutečnosti kluk, kterému začne říkat klouzku. Jeroným totiž neumí ani plavat, a tak ho Aneta musí vytáhnout z vody. Jeden s druhým se začnou sbližovat.

Je tu ale ona lest, kterou připravuje král. Do lsti se zapojí celá vesnice. Obyvatelé mají hrát čerty a jeden z místních má hrát dokonce samotného Lucifera. Ovšem ani král netuší, že tím vzbudil velký zájem u skutečného Lucifera, který se začne o Anetu skutečně zajímat. Luciferův zájem ale vůbec netěší čertici Muribanu, která si má krále pekel vzít. Na svého budoucího manžela pěkně žárlí. Přípravy na lest jsou v plném proudu. Hlavním místem má být opuštěný mlýn, kde kdysi, podle povídaček, opravdu měli být čerti. Mezi nepravé čerty, které mají hrát potulní komedianti se ale vmístí skuteční čertíci.

 

Hru na čerty sleduje opravdový Lucifer se svou družinou

Hru na čerty sleduje opravdový Lucifer se svou družinou


Jsou to sice ještě děti, ale počínání lidí se jim líbí. Mají také rádi buchty, které se hercům podávají na posilněnou. Leopold ale netuší, že se ve mlýně objeví skutečný Lucifer, který celou podívanou považuje za výsměch peklu a chce Anetu doopravdy. Jeroným s Anetou se ale do sebe zamilují a Jeroným Anetu rozhodně peklu nedá. Do celé hry se také zapojí Muribana, která svého pekelného manžela jen tak obyčejné smrtelnici nenechá. Nakonec oběma mladým lidem také pomůže a všichni jsou nakonec šťastni. Aneta si vezme prince, kterého zpočátku nechtěla a Muribana se může stát vládkyní pekel.


Videa k pohádce Peklo s princeznou (1)


Peklo s princeznou (celá pohádka)

Princezna Aneta se nechce vdávat - a už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma ze sousední země, kterému byla jako dítě zaslíbena výměnou za ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Peklo s princeznou (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (2)


Tetka Křepelka: „Postůj, panáčku, brousím si na tebe kosu!”


„Tati, mě to s Jaronýmem nebaví, drží meč jako husopaska proutek.”

Zobrazit všechny hlášky (2)

TOPlist