Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Ošklivé káčátko a já

Fandím

29 fanoušků

321.místo

Animovaná pohádka na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena byla převedena do současnosti a natočena v roce 2006.

 

Ošklivé káčátko a já je trochu moderní pojetí pohádky o Ošklivém káčátku

Ošklivé káčátko a já je trochu moderní pojetí klasické pohádky


Děj pohádky Ošklivé káčátko a já

Krysí podvodníček Krysík má jeden veliký sen – v lunaparku uvádět večerní představení. Při jeho výpravě se dostane do problémů na slepičí farmě a aby se z maléru vyvlíkl, přivlastní si jedno nalezené a ztracené vejce a hraje si na otce. Z vejce se vylíhne tvor, který je tak ošklivý, že mu každý říká Oškliváček. Krysík z farmy utíká a vezme s sebou i syna – chce ho totiž do lunaparku jako účinkujícího v jeho pořadu.


Při jejich cestě plné dobrodružství se z Oškliváčka stává dospívající „puberťák“ a začíná mezi nimi vznikat pevné pouto. V temném lese zachrání Oškliváček kachnu Jessie a zamiluje se do ní. Jessie se k nim přidá za společně jdou za svým snem.

 


Krysík se ujme vajíčka, ze kterého se vylíhne Oškliváček

Krysík se ujme vajíčka, ze kterého se vylíhne Oškliváček

 

Když vstoupí do parku, čeká tam na ně nemilé překvapení – nepřátelské krysy z města, které je stopují už delší dobu. Nikdo však netuší, kromě Krysíka, proč. Kocour Ernie, bratranec Krysíka, který v lunaparku žije, přátele zachrání a večer se koná představení.
Krysík má výčitky, jelikož ví, že každý se bude Oškliváčkovi za jeho vzhled smát. Nejdříve z toho viděl samé peníze, ale teď má svého syna rád a nechce mu způsobit bolest. Oškliváček vejde na jeviště a Krysík ho nestihne zastavit. Každý se směje, až se za břicho popadá a Oškliváček je smutný. Krysík se mu snaží vše vysvětlit, ale v tu chvíli Oškliváčka unesou krysy zpět na slepičí farmu.

 

Oškliváček je jiný než ostatní kuřátka

Oškliváček je jiný než ostatní kuřátka


Jako otec se rozhodne s pomocí Ernieho a Jessie svého syna zachránit. Krysy jsou na farmě v přesile a všichni jsou zajati. Přes noc se z Oškliváčka stane labuť a myslí si, že ráno bude jeho otec popraven. Místo toho, aby zabránil popravě,svým příletem zabrání svatbě s krysou z města, která vychytralého Krysíka pronásledovala už nějakou dobu. Krysík jí už totiž jednou od oltáře utekl. Vše se vysvětlí a labutě volají nového příbuzného do své rodiny. Oškliváček s nimi odlétá, ale vzápětí se vrací za Jessie a Krysíkem, za svou pravou rodinou.


Videa k pohádce Ošklivé káčátko a já (1)


Ošklivé káčátko a já (celá pohádka)

Krysík je podvnodníček, který neustále přemýšlí jak zbohatnout. Jednoho dne se nečekaně stane rodičem a jeho potomkem nebude nikdo jiný než to ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Ošklivé káčátko a já (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist