Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O zvířátkách pana Krbce

Fandím

91 fanoušků

112.místo

O zvířátkách pana Krbce režiséra Václava Bedřicha je český večerníček, jehož scénář napsali Stanislav Havelka a Petr Chvojka. Celý seriál namluvil herec Josef Abrhám a výtvarného zpracování se ujal Vladimír Renčín. Na večerníček navazuje osmiminutový animovaný film Strašidla na Kulíkově – Návštěva z Transylvánie z roku 2010 režírovaný Jiřím P. Miškou.

 

Novým domovem pana Krbce se stal hrad Kulíkov

Novým domovem pana Krbce se stal hrad Kulíkov 

 

Děj seriálu O zvířátkách pana Krbce

Panu Krbcovi se splní dávný sen a stane se kastelánem na hradě Kulíkov. Na hrad se přestěhuje i se svým kocourem Kokešem a spolu vysvobodí další kamarádku sovu Kukulu. Kukula ale ví, že na hradě straší. Na hradě se objevuje strašidlo, které stále skučí. Je to duch hradního pána – vévody Ruprechta, který se nakonec stane Krbcovým pomocníkem.

Na Kulíkově se stále něco děje a jeho obyvatelé mají tak o zábavu postaráno – jednou se pořádá karneval, jindy hrad stihne potopa nebo něco ještě horšího - teta Klotylda s kozou Tyldou. V prvním díle se pan Krbec v novinách dozvídá, že se hledá kastelán na hrad Kulíkov. Důchodce pan Krbec nelení a společně se svým kocourem se vydá na cestu.

 

Ruprecht se stal pomocníkem pana Krbce

Ruprecht se stal pomocníkem pana Krbce

 

Cesta je ale pořád do kopce a kocourovi se už nechce šlapat, a tak vymyslí malou lest. Přiváže panu Krbcovi za pánev, kterou nese pan Krbec v batohu, provázek a na druhý konec připevní kolečko. Pan Krbec šlape do kopce a kocour si vesele jede v kolečku, ale jen do té doby, než se provázek přetrhl a kocour jel dolů. Naštěstí ho ale pan Krbec v čas zachránil.

Když došli na hrad, slyšeli volání o pomoc – pod hromadou knih byla uvězněná sova Kukula, která panu Krbcovi řekla o strašidlu, které na hradě bydlí. Pan Krbec tomu nevěnoval moc pozornost a šel spát. A skutečně sotva pan Krbec usnul, objevil se tu duch, který chtěl pana Krbce vystrašit. Pan Krbec místo aby vzal nohy na ramena, nabídl duchovi heřmánkový čaj a duch už se podruhé neobjevil. Pan Krbec pak spal celou noc jako dudek.

 

Epizody

  1. 1. Hrad Kulíkov

  2. 2. Kavka Kocanda

  3. 3. Počmáraný hrad

  4. 4. Loupež

  5. 5. Karneval

  6. 6. Povodeň

  7. 7. Teta Klotylda

  8. 8. Svatba v Kulíkově

  9. 9. Včelí pohroma

10.  Návštěva

11.  Kokeš v botách

12.  Požár

13.  Pan Krbec se vrací


Videa k pohádce O zvířátkách pana Krbce (23)


O zvířátkách pana Krbce - Svatba na Kulíkově

Pan Krbec se učí hrát na varhany, aby mohl na Kulíkově pořádat svatby. Tahle myšlenka se však vůbec nelíbí Ruprechtovi. ...


O zvířátkách pana Krbce - Teta Klotylda

Na hradě byl zavírací den a pan Krbec si prohlížel došlou poštu. Z dopisu zjistí, že má přijet teta Klotylda. Pan Krbec není z návštěvy moc nadšený a ...


O zvířátkách pana Krbce - Povodeň

Prší a prší a díky tomu hrozí, že bude zatopen dětský tábor. Pan Krbec bude muset zasáhnout, aby se nestalo neštěstí. ...

Zobrazit všechna videa (23)

Písničky k pohádce O zvířátkách pana Krbce (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist