Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O zapomnětlivém černokněžníkovi

Fandím

33 fanoušků

294.místo

Česká pohádka režiséra Hynka Bočana byla natočena v roce 1990.

 

Maruška se třídou se vydá do filmového ateliéru

Maruška se třídou se vydá do filmového ateliéru


Děj pohádky O zapomnětlivém černokněžníkovi


Celý příběh začíná vyprávět školačka Maruška jako svoji slohovou práci. Ve škole praskne vodovodní potrubí a děti nemohou zůstat ve škole. Marušku napadne vydat se s paní učitelkou a spolužáky na exkurzi, jak se točí pohádka. Její bratr Jára totiž pracuje u filmu jako asistent režiséra a ten jim umožní podívat se do ateliérů.


V tu chvíli se natáčí pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký a pan režisér shání roli černokněžníka. Jelikož nemůže nikoho najít, ve vzteku haní všechny černokněžníky. To se nelíbí jednomu zapomnětlivému černokněžníkovi a rozhodne zakročit.

 

Bez své koule by byl černokněžník ztracen

Bez své koule by byl černokněžník ztracen


Mezitím přijíždí škola do ateliérů a zjeví se tam též černokněžník. Celému štábu dělá naschvály a rozhodne se vetřít se do filmového týmu, aby lépe kazil natáčení pohádky. Jára dětem ukazuje ateliér a poté, co se převlečený černokněžník zalíbí režisérovi do role černokněžníka, musí si nechat udělat odlitek ze sádry. Při sádrování dva zlobivý chlapci ze třídy ukradnout černokněžníkovi kouli. Bez ní nevyčaruje ani jedno kouzlo, jelikož si žádné nepamatuje.


Maruška se s Honzíkem, svým spolužákem, oddělí od skupiny, aby si prohlédli strašidelné prostory ve studiu, do kterých je vstup zakázán. Honzík se s Maruškou vsadí, že tam zůstane i přes noc, a tak se Maruška vrací ke své skupině sama. Paní učitelka zjistí, že chlapci ukradli černokněžníkovi kouli a poprosí Marušku, aby ho našla a vrátila mu ji. Černokněžník se ale k Marušce v rozčilení nechová pěkně a Maruška ve strachu před ním uteče za Honzou. Zapomnětlivý černokněžník splete kouzlo a místo toho, aby zajal děti do klece a získal tak svou kouli, začaruje sebe a je uvězněn.

 

Maruščín bratr pracuje v ateliérech a zařádil dětem exkurzi

Maruščín bratr pracuje v ateliérech a zařídil dětem exkurzi


Černokněžník prosí děti, aby mu vrátili jeho kouli, děti souhlasí, ale pod podmínkou, že ukáže ostatním spolužákům příšeru, kterou vyčaroval, když se snažil získat kouli. Černokněžník tak učiní a zmizí. Maruška dovypráví svůj příběh a paní učitelka nechce přiznat, že něco takového se doopravdy stalo.


Videa k pohádce O zapomnětlivém černokněžníkovi (0)


Přidej video

Písničky k pohádce O zapomnětlivém černokněžníkovi (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist