Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O vysoké věži

Fandím

7 fanoušků

558.místo

Pohádku z Krakonošova kraje natočil režisér Pavel Kraus v roce 1978.

 

V pohádce O vysoké věži se setkáme s Kubou, který pracuje u Krakonoše

V pohádce O vysoké věži se setkáme s Kubou, který pracuje u Krakonoše


Děj pohádky O vysoké věži

Do Krakonošova kraje přichází mládenec Ferda a Krakonoš moc dobře ví, kdo Ferda je a jaké má Ferda nepoctivé ručičky. Ten se s Krakonošem vsadí, pokud dokáže zdejší lid přelstít, může zde zůstat. Krakonošovi se to nejdříve nelíbí, jelikož má podvodníčka prokouknutého skrz na skrz, ale nakonec souhlasí.

 

Ferda se vydává za umělce z Itálie

Ferda se vydává za umělce z Itálie


Ferda dojde do panského domu Trautenberka a představí se jako italský umělec Fernando Grando. Trautenberk je z pána z Itálie přímo nadšen a vřele ho přivítá. V domě ještě žijí a slouží Anče s Kubou. Dívce se Ital hned na první pohled zdá velmi podezřelý. Umělec Trautenberkovi slíbí za jeho pohoštění pomoc se psím počasím, které v kraji dlouho dobu panuje. Ferda se chlubí, jak v Itálii mají věž s větrníkem, která počasí tvoří. Trautenberkovi se nápad zalíbí, a proto se Ferda vydá s plánem do hospody přesvědčovat zdejší vesničany. Zde získává Fernando velký obdiv a uznání, a tak se začne s přípravami věže.


Jednoho dne někdo Trautenberkovi ukradne drahocennosti. Ze zločinu je obviněna díky Fernandovi Anče, která uteče z pánova domu a setkává se s Krakonošem. Ten jí slíbí, že si na celou záležitost posvítí, ale chce, aby si lid byl schopen pomoct sám.

 

Ferda alias Fernando Grando

Ferda alias Fernando Grando

 

V hospodě se vykládá o krádeži. Nikdo nevěří, že by něčeho takového byla schopna Anče. Jednoho osobního strážce pana Fernanda napadne, že by lupičem mohl být právě on. A tak se všichni vydávají zloděje chytit. Fernando se snaží po dopadení utéct, ale Krakonoš ho zastaví. Ferda se všem představí pravým jménem a původem a přizná se ke krádeži. Za to, co způsobil, musí zničit ohradu, kterou nechal vystavět a rozštípat ji na polínka, aby věděl, co je poctivá práce. Krakonoš vyhlásí konec psího počasí a Anče s Kubou chystají brzy svatbu.


Videa k pohádce O vysoké věži (1)


O vysoké věži (celá pohádka)

O vysoké věži je česká pohádka, která vypráví o mládenci Ferdovi a Krakonošovi. Ferdu už nebaví bída, která s ním chodí po celém světě. Rozhodne se, ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O vysoké věži (0)


Přidej písničku

Postavy (1)

Zobrazit všechny postavy (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (1)


Krakonoš: "Já ti dám, ostouzet moje hory! Kdepak ses naučil takovouhle písničku?!"

Zobrazit všechny hlášky (1)

TOPlist