Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O štěstí a kráse

Fandím

108 fanoušků

97.místo

Česká pohádka O štěstí a kráse vznikla v roce 1986 podle předlohy spisovatelky Markéty Zinnerové a její režie se ujala paní Libuše Koutná. Svou veselostí a laskavostí příběh určitě přiláká k obrazovkám nejen děti, ale i jejich rodiče. Mimo jiné se ve filmu můžeme těšit na Miroslava Vladyku, Pavla Trávníčka, nebo Libuši Havelkovou.

 

madlenka

Madlenka se svým milým kominíkem Vendelínem.

 

Děj pohádky O štěstí a kráse

Hlavními postavami příběhu O štěstí a kráse jsou dvě mladé a krásné slečny, princezna Marion a pradlenka Madlenka. Jenomže princeznička není zrovna spokojená se svým přepychovým životem a tak ji jednoho dne napadne, jak by se jí žilo jako obyčejné pradleně?! Madlenka by zase tuze ráda alespoň na chvíli vyměnila práci za spokojený a pohodový život na zámku….

Inu, možná už je vám jasné, kam nás děj pohádky O štěstí a kráse nejspíš zavede. Obě dívenky se totiž díky kouzelnému jablíčku promění a budou si moci zkusit život té druhé.

 

princeznaa

Princeznička Marion má ráda prince Petra.


Jenže práce pradlenky není žádný med a princezna to vlastně také nemá moc jednoduché. A Marion i Madlenka na to brzy přijdou…. Co myslíte vy, dokážou si své světy zase vyměnit zpátky a najít skutečné štestí? Veselou pohádku O štěstí a kráse navíc doplňuje spoustu melodických písniček a humorných situací, takže se určitě zalíbí nejednomu malému divákovi.

Kde se pohádka O štěstí a kráse natáčela?

Princezna Marion, pradlenka Madlenka a ostatní hrdinové, se kterými se ve filmu seznámíme, žili na krásném zámku Červená Lhota, na kterou se můžeme vypravit do Jižních Čech….


Videa k pohádce O štěstí a kráse (1)


O štěstí a kráse (celá pohádka)

Pohádka o pradlence Madlence a princezně Marion, z nichž ani jedna z nich není spokojená se svým postavením a chtěla by žít jako ta druhá. ...

Zobrazit všechna videa (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Pohádkoví herci: Karel Roden
Karel Roden je herec, který se prosadil i v zahraničních filmech. V pohádkovém světě se přidal na stranu zla!
Celý článek
TOPlist