Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O princezně Solimánské

Fandím

9 fanoušků

505.místo

Pohádku O princezně Solimánské natočila v roce 1984 Libuše Koutná.

 

Princezna Zubejda nechtěla vůbec jíst

Princezna Zubejda nechtěla vůbec jíst

 

Děj pohádky O princezně Solimánské

V paláci žije sultán se svoji dcerou, která ovšem nechtěla vůbec jíst. Kuchař jí vyvařoval nejlepší dobroty, ale princezna stále nechtěla jíst. Sultán vyhodil už spoustu kuchařů, až nakonec začal sám vařit, ale také bez úspěchu. Sultán byl nešťastný, ale brzy se mu dostalo rady. V Evropě prý žijí doktoři, kteří umí léčit lidi.

Tito lidé mají před jménem Dr. Sultán vyšle své poddané, aby doktora přivedli. Netrvalo to dlouho a vyslanci přivedli muže, který měl ve jméně Dr. Byl to ale drvoštěp. Sultán chtěl, aby drvoštěp dceru vyléčil, ale pokud se mu to nepovede, tak bude o hlavu kratší. Drvoštěp léčit nedovedl, proto se alespoň rozhodl pokácet stromy v sultánské zahradě, která byla zarostlá.

 

Drvoštěp naučil princeznu dělat tvaroh

Drvoštěp naučil princeznu dělat tvaroh

 

Jakmile svitlo do pokoje princezny Zubejdy světlo, princezna vyskočila z postele a běžela do zahrady. V zahradě po práci odpočíval drvoštěp a jedl chleba s tvarohem. Zubejda měla hlad, a tak si kousla. Tvaroh ji velice zachutnal a chtěla drvoštěpa za muže. Ten měl ale doma v Evropě ženu, proto slíbil Zubejdě, že ji naučí, jak se dělá tvaroh a pak se vydá zpět domů.


Videa k pohádce O princezně Solimánské (1)


O princezně Solimánské (celá pohádka)

Pohádku O princezně Solimánské napsal Karel Čapek. Televizní podobu pohádka dostala v roce 1984 a vypráví o princezně, která nechtěla papat. Nikdo si ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O princezně Solimánské (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist