Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O nosaté čarodějnici

Fandím

22 fanoušků

363.místo

Česká filmová pohádka vznikla roku 1984 a režie se ujala Jiřina Pokorná - Makoszová.

 

Nosatá čarodějnice žije ve svém domě s rarášky a dračicí Emilkou

Nosatá čarodějnice žije ve svém domě s rarášky a dračicí Emilkou

 

Děj pohádky O nosaté čarodějnici

Mládenec Jakub žije se svoji matkou, která prodává na trhu zeleninu. Synáčkovi je však práce cizí. Doma se jenom válí a všem říká, jak je krásný. Jednou ke stánku zelenářky dojde nosatá čarodějnice. Matka Jakuba poprosí, aby pomohl ženě s okurkami, které si koupila. A tak se Jakub dostane do čarodějného domu, kde čas utíká velmi pomalu. Čarodějnice mu za jeho posměchy a neslušné chování vykouzlí ošklivý nos a obrovské uši. Jakub rychle odchází zpět ke krámku, ale matka tam není. Uplynul totiž celý rok během krátké chvíle strávené u čarodějnice.

 

Jakub byl líný, a tak mu čarodějnice přičarovala velký  nos a uši

Jakub byl líný, a tak mu čarodějnice přičarovala velký  nos a uši

 

Jakub se za ní ihned vrací, aby mu vrátila jeho krásnou tvář. Ona ale nemůže, jelikož záleží pouze na mladíkovi, zda v té podobě zůstane napořád. A tak Jakub žije v čarodějném domě, jelikož se stydí za svůj vzhled. Vaří zde raráškům a Emilce, pětihlavé sani.

Čarodějnice se opět vydává na trh. Omylem tam promění namyšlenou dívku v husu, kterou si rychle vezme jedna lakomá zelinářka. Protože čarodějnice má výčitky, poprosí Jakuba, aby se pro husu vydal. Zelinářka však zvíře prodala na zámek, a tak se Jakub dostává do zámecké kuchyně jako kuchtík.

 

Jakub měla za úkol zachránit dívku proměněnou v husu

Jakub měl za úkol zachránit dívku proměněnou v husu

 

Jednou k nedělnímu obědu má připravit pečenou husu a Jakub ji vytvoří z marcipánu, aby tu živou nemusel zabít. Pán je rozhořčen, ale když vidí, jak moc Jakubovi záleží na zvířeti, chce si z něho udělat srandu. Nežádá peníze, které mu Jakub nabízí, ale husa bude jeho, když si ji vezme za ženu. Jakub souhlasí. A tak svatební průvod prochází trhem. Zde se Jakub setká se svoji matkou, která se vrací ze světa, kde syna po celou dobu hledala. Jakub se v tu chvíli změní zpět v pěkného mladíka a z husy se promění krásná dívka. A nakonec přichází čarodějnice s Emilkou a pohádka končí šťastně.


Videa k pohádce O nosaté čarodějnici (1)


O nosaté čarodějnici (celá pohádka)

Rozhodně se nevyplácí, když je někdo nafoukaný. Brzy to pozná i náš pohádkový hrdina Jakub. Má totiž trošičku nos nahoru a to se nelíbí jedné ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O nosaté čarodějnici (1)


Zobrazit všechny písničky (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist