Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O Nesytovi

Fandím

20 fanoušků

385.místo

Na motivy pohádky Boženy Němcové natočila v roce 1994 režisérka Věra Jordánová pohádku O Nesytovi.

 

Nesytu vzalo do služby samotné peklo

Nesytu vzalo do služby samotné peklo 

 

Děj pohádky O Nesytovi

Někdy to tak ve světě bývá, že jedni mají plnou chalupu dětí, ale někdo nemá ani jedno. Právě to se stalo dřevorubci a jeho ženě. Nakonec se ale přeci jen dítěte dočkali. Dalo jim je samo peklo, které potřebovalo pomocníka, a tak se rozhodlo dát manželům dítě. Ale nebylo to jen tak obyčejné dítě, byl to velký jedlík, a tak ho pojmenovali Nesyta. Jak rostl, snědl toho čím dál víc, až se rodiče báli, že všichni umřou hladem.

Nesyta nelenil a vydal se do světa. Práce se nebál a práci zastal za 10. Kde mohl, pomohl, ale když hospodář zjistil, kolik toho sní, za pacholka ho nechtěl. S tím právě peklo počítalo, a tak Nesytu zaměstnalo. Nesyta zde pracoval už 7 sedm let, a protože byl chytrý, zjistil, že čert Černochlupkabát, jehož kapsy jsou stále plné zlaťáků. Přál si jít domů a za odměnu chtěl kabát. Černochlup se rozzuřil, ale slovo bylo slovo, a tak Nesytovi kabát dal, ale něco za něco. Když měl Nesyta kabát na sobě, vypadal skoro jako čert.

 

Nesyta chtěl od Černochlupa kabát, který měl plné kapsy peněz

Nesyta chtěl od Černochlupa kabát, který měl plné kapsy peněz

 

Jeho podoba se mu vrátí až ve chvíli, kdy vrátí kabát. Nesyta se vrací domů v pravý čas, jeho rodičům totiž hrozí vystěhování, protože nesplatili svůj dluh. Nesyta má ale dost peněz a jejich dluh splatí. Na druhý den nechá po vesnici vyhlásit, že najme lid na stavbu nové chalupy a že všem rád pomůže. Nesyta tak dal peníze tomu, kdo potřeboval. Někteří toho ale chtěli využít. Nesyta ale nebyl hlupák a dával jen těm, co pracovali. O Nesytovi se doslechl také král, jehož pokladna už byla dlouho prázdná.

Rád by koupil své milované dceři šaty, aby se mohla provdat, ale kde na to vzít. Jeho rádce mu poradil poslat na Nesytu vojáky. Ti ale u Nesyty vždy zůstali. U něj se totiž dosyta najedli a Nesyta dal každému žold. Princezna tak svému otci, aby se s Nesytou usmířil a oba se za ním vydali. Nesytovi se princezna zalíbila a král dostal nápad. Nesyta je bohatý a princezna se mu líbí, tak co kdyby se vzali.

 

Nesyta si nakonec vzla za ženu princeznu

Nesyta si nakonec vzal za ženu princeznu

 

Princezně se ale jeho vzhled nelíbí, ale kvůli otci se svatbou souhlasí. Mladík je ale smutný, protože nechce, aby si ho princezna brala z rozkazu. Vzpomene si na Černochlupova slova a rozhodne se kabát vrátit. Před tím, ale naplnil několik truhel penězi, kdyby přišly zlé časy. Jakmile kabát vrátil, vrátila se mu i jeho lidská podoba. Na zámku se mezitím chystala svatba a princezně bylo Nesyty líto, a tak si také začernila tvář. Jaké to pro ni bylo ale překvapení, když viděla krásného mladíka. Myslela si, že ji teď Nesyta nebude chtít, ale mýlila se. Nesytovi se teď líbila mnohem víc, protože věděl, že má dobré srdce.


Videa k pohádce O Nesytovi (1)


O Nesytovi (celá pohádka)

Nesyta je kluk jako buk. Práci sice udělá za pět, ale sní toho za deset. Nikde ho nechtějí, ale je tu peklo, které je otevřeno dokořán... ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O Nesytovi (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist