Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

O kohoutkovi a slepičce

Fandím

38 fanoušků

260.místo

Českou animovanou pohádku O kohoutkovi a slepičce natočil na motivy spisovatelky Marie Majerové režisér Zdeněk Miler. Ve filmu nás čeká klasický příběh hodné slepičky a namyšleného kohouta, který určitě pobaví a zaujme nejednoho malého diváka….

 

kohoutek a slepička

Kohoutek a slepička rádi hledají lahodná semínka

 

Děj pohádky O kohoutkovi a slepičce

Pohádka nás zavede na jeden malý dvorek, kde společně žijí dva hlavní hrdinové. Prvním z nich je velký hrdý kohoutek, druhým potom hodná slepička.

Oba dva si tuze rádi pochutnávají na různých zrníčkách a semínkách a proto vždycky, když jeden z nich něco najde, zavolá na druhého a rozdělí se. Jednoho dne se díky usilovnému hledání nějakých dobrot dostanou až ven do světa….

Na své cestě postupně dojdou až k nedalekému lesíku, kde kohoutek objeví nádherně červené jeřabiny. Inu, to víte, taková lahůdka se nenajde každý den a tak je kohoutek bobulkami naprosto okouzlený! Dokonce dočista zapomene zavolat na slepičku a rozdělit se s ní. Všechny jeřabiny si raději nacpe do zobáku a pořádně hoduje.

 

slepička.

Slepička hledá pomoc kde může.

 

Jenomže jeho sobecké chování se mu vůbec nevyplatí! Jedna z bobulek mu totiž ucpe krk a kohoutek najednou nemůže dýchat. Naštěstí má ale věrnou slepičku, která se rozhodne svého kamaráda zachránit. Běží proto, co jí síly stačí a hledá trochu studené vodičky, která by mu mohla pomoci….

Co myslíte vy, podaří se slepičce nakonec kohoutka zachránit?


Videa k pohádce O kohoutkovi a slepičce (1)


O kohoutkovi a slepičce

O kohoutkovi a slepičce je česká pohádka z roku 1953. Pohádky vypráví klasický příběh slepičky, která zachrání život sobeckému kohoutkovi. Kreslený ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce O kohoutkovi a slepičce (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist