Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Noční mora

Fandím

1 fanoušek

701.místo

Pohádku na moravské lidové motivy natočila v roce 1993 režisérka Vlasta Janečková.

 

Čeněk v noci nemohl spát a hledal pomoc

Čeněk v noci nemohl spát a hledal pomoc

 

Děj pohádky Noční mora

Čeňkovi se každou noc zdá, že ho někdo škrtí. Je proto hrozně ospalý a nedokáže dělat svoji práci. Je truhlář, ale na zakázky nemá sílu a po vsi už kolují povídačky o tom, že ho proklela mora. Někdy jde večer Čeněk k rybníku, kde sedí starý hastrman. Nabízí Čeňkovi svoji pomoc, ale mladík o ni nestojí. Každou noc je to stejné, nemůže spát a peníze ubývají.

V hospodě se mu už všichni smějí a nemůže dostat ani milovanou Kačenku. Hostinská mu ji nechce dát za ženu, protože nemá peníze. Kačenka je sice hezká, ale je ospalá stejně jako Čeněk. Mladík už neví kudy a kam a chce skočit do rybníka. Zde ho zadrží hastrman, který mu poradí. V noci, až se mu bude zase zdát, že ho někdo škrtí, má to, co ho škrtí, chytit a nepouštět až do zakokrhání. Kdyby šlo do tuhého, má použít šupiny, které mu hastrman dal.

 

V pokoji se objevily tři ženy, které chtěly Kačenku

V pokoji se objevily tři ženy, které chtěly Kačenku

 

Čeněk šel spát a skutečně. Zase se mu zdálo, že ho někdo škrtí. Chytil proto toho, kdo ho škrtí a viděl, že je to Kačenka. Ta ho prosila, ale Čeněk nepodlehl. Najednou se v pokoji objevily tři ženy, které chtěly Kačenku. Čeněk ji ale stále nepouštěl. Báby  různě vyhrožovaly, proto Čeněk použil šupiny a v tu ránu byly ženy pryč a po nich tam zbyly jen zlaťáky. Kačenka Čeňkovi poděkovala a řekla mu, že jeho otec pokácel strom duchů a vyrobil z něj pro ni kolébku, proto se v den svých osmnáctých narozenin stala morou a musela strašit Čeňka. Hostinská nakonec souhlasila se svatbou a Kačenka s Čeňkem se konečně mohli vzít.

 

Čeněk Kačenku zachránil

Čeněk Kačenku zachránil


Videa k pohádce Noční mora (1)


Noční mora (celá pohádka)

Noční mora je pohádka na moravské lidové motivy. Copak to mladého truhláře Čeňka trápí? Jestli v tom trápení nemají náhodou prsty čarovné síly. ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Noční mora (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Fanklub (1)


Celý fanklub (1)

TOPlist