Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Nezbedná pohádka

Fandím

46 fanoušků

212.místo

Krátká česká filmová pohádka s kreslenými kulisami byla natočena v roce 1976 režisérkou Vlastou Janečkovou.

 

Dostat se do pekla pomůže Máni Hrabaděj a jeho sestra

Dostat se do pekla pomůže Máni Hrabaděj a jeho sestra

 

Děj pohádky Nezbedná pohádka

V obci Syslová žije zedník Bárta se svoji ženou. Společně vychovávají syna Honzu. Když se jim narodil, jedna sudička mu u kolébky předpověděla, že ho čeká velké štěstí. Druhá však, že ho ve dvaceti letech odnese čert.

Honza roste jako z vody, je velmi poslušný, pracovitý a hodný. Když se jednou pře s lakomým sousedem Hrabalem, čert se ve tmě přehmátne a místo Hrabala vezme do pytle poctivého Honzu. Lucifer ho nechce vrátit na zem, jelikož co peklo schvátí, to už nenavrátí. Leda že by ho někdo vysvobodil třemi úkoly.

 

Máni pomáhá dědeček Habaděj

Máni pomáhá dědeček Habaděj

 

Lid se bouří, že se do pekla odnáší dobří lidé a zpráva o zmizení Honzy se rychle šíří zemí až k zámku. Rodiče Honzy nabízí půl chalupy a syna za manžela dívce, která ho zachrání. Uslyší to princezna Máňa a rozhodne se Honzu z pekla přivést zpět.

Pohádkový dědeček Habaděj, který nás celou pohádkou provází, nabídne Máni za její laskavost pomocnou ruku. Máňa se dostane do pekla létacím koštětem, které jí vypůjčí Habadějova sestra. Lucifer a čerti vymýšlí pro Máňu lehké úkoly, aby tři práce snadno vykonala a peklo rychle opustila. Zjistili totiž, že je princezna.

 

Máňa se vydala pro Honzu do pekla

Máňa se vydala pro Honzu do pekla

 

Máňa během chvíle peklo změní k nepoznání. Čerti musí uklidit, umýt se a nově se ošatit. Princezna lehce splní tři úkoly a s Honzou se vrací do vesnice.

V obci nastane poprask, když se na obloze objeví koště s Honzou a Máňou. Soused Hrabal Honzovi poděkuje, že to v pekle překonal místo něho. Honza představí svoji nevěstu a pohádka končí veselkou.


Videa k pohádce Nezbedná pohádka (1)


Nezbedná pohádka (celá pohádka)

Pohádkový příběh, který je tak trochu naruby. Žádný odvážný princ, ale princezna Máňa bude z pekla vysvobozovat nevinného Honzu a udělá tam takový ...

Zobrazit všechna videa (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (1)


Proto pro výstrahu, aby se to víckrát neopakovalo, bude óbr čert Belzebub příkladně potrestán. Po tisíc let, každý den, opíše 30x větu: "Nemám do pytle brát poctivé a řádné lidi!".

Zobrazit všechny hlášky (1)

TOPlist