Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Mrňous a čarodějnice

Fandím

3 fanoušci

643.místo

Lehce hororovou parafrázi na známou pohádku Jeníček a Mařenka natočil v roce 1980 Gene Deitch. Pohádku o třech malých klucích, kteří zabloudí v lese a musí se vypořádat se zlou čarodějnicí namluvila Marie Rosůlková.

 

Mrňous a jeho bratři se vydali do temného lesa

Mrňous a jeho bratři se vydali do temného lesa

 

Děj pohádky Mrňous a čarodějnice

Byla jedna rodina, která měla 3 syny. Velikána, Prostředníka a Mrňouse. Kluci si mohli hrát kde chtěli, ale nesměli chodit do lesa, protože v něm podle povídaček žila zlá čarodějnice. Žila tam, kde jsou stromy nejtmavší a požírala děti, z jejichž kostí si pak stavěla plot kolem své chatrče. Jednoho dne si šli kluci hrát do lesa. Začalo se stmívat a oni už měli hlad, ale nemohli nalézt cestu domů.

Mrňous proto vylezl na strom a v dáli viděl světýlko. Všichni se vydali za světýlkem a došli až k chaloupce čarodějnice. Čarodějnice zvala chlapce dál, ale Mrňous dovnitř jít nechtěl. Starší bratři ale její pozvání přijali, a tak i nejmladší nakonec vešel do chaloupky. Tetička, jak měli chlapci čarodějnici říkat, jim dala najíst a nakonec je uložila ke spánku, že jim druhý den ukáže cestu domů.

 

Zlá čarodějnice si stavěla plit z dětských kostí

Zlá čarodějnice si stavěla plot z dětských kostí

 

Mrňous ale nemohl usnout, protože věděl, že je to čarodějnice, o které vyprávěla babička. Čarodějnice se ptala, kdo ještě nespí a ozval se nejmladší Mrňous. Řekl tetičce, že doma dostává vajíčko, aby mohl spát. Dostal tedy vajíčko, ale stejně neusnul. Čarodějnice se znovu ptala, kdo nespí a ozval se opět Mrňous. Tentokrát chtěl oříšky a rozinky, ale stejně neusnul. Čarodějnice se ptala po třetí a tentokrát jí řekl, že doma usíná po vodě, kterou maminka nabírá sítem ze studny.

Čarodějnice šla pro síto a když se pro něj shýbla, vypadlo jí mýdlo. Proto všechny kouzelné věci – mýdlo, jehlu a nůž položila na polici, aby věci neztratila. To ale slyšel Mrňous a hned bratry vzbudil. Vzali kouzelné věci a utíkali. Jenomže to viděla čarodějnice, která za nimi utíkala. Mrňous hodil na zem mýdlo, aby snad na něm uklouzla.

 

Čarodějnice uložila děti ke spánku

Čarodějnice uložila děti ke spánku


Kouzelné mýdlo ale udělalo velkou horu mýdlových bublin, ale čarodějnici to nezastavilo. Horu oběhla a už jim byla opět v patách. Mrňous zahodil i jehlu, aby se snad o ni píchla. Kouzelná jehla se proměnila ve velký kopec ostrých jehlí, ale ani ty čarodějnici nezastavily. Kopec oběhala a už za nimi opět pelášila.

Nakonec hodil Mrňouse nůž, aby se jí snad bodl do nohy. Kouzelný nůž ale udělal v zemi tak velkou propast, že ji čarodějnice nemohla ani přeskočit ani oběhnout. Chlapci byli zachráněni a mohli se ve zdraví vrátit domů, kde už na ně čekala maminka.


Videa k pohádce Mrňous a čarodějnice (1)


Mrňous a čarodějnice (celá pohádka)

Tři bratři Velikán, Prostředník a nejmladší Mrňous, se jednoho dne při dětských hrátkách v lese zabloudí a skončí v zajetí zlé čarodějnice. Jen díky ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Mrňous a čarodějnice (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist