Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Motanice

Fandím

8 fanoušků

540.místo

Pokud máte rádi krásné pohádky spisovatele Jana Drdy, určitě si nenechte ujít ani film Motanice, který byl natočen v roce 1988 režisérkou Vlastou Janečkovou. Na všechny malé i velké diváky čeká klasický příběh Dařbujána a Pandrholy v trochu jiném podání. Můžeme se také těšit na známé české herce jako třeba Petra Kostku, Josefa Vinkláře, nebo Mílu Myslíkovou.

 

dařbuján

Dařbuján má moc dobré srdce...

 

Děj pohádky Motanice

Hlavním hrdinou pohádky Motanice je dobrák Dařbuján, který žije v jedné malé chaloupce. Společně s manželkou mají hodně dětí, které jim přinášejí spoustu radosti. Bohužel ale tahle rodinka nemá moc peněz, což jim ten úsměv na tváři malinko kazí….

A jednoho dne začne být všechno ještě trochu složitější, protože se jim narodí další děťátko. Jenže nikdo z kupců či bohatých sedláků nechce jít tomu malému za kmotra, což Dařbujána trochu mrzí. Naštěstí ale potká smrťáka, který je ke každému spravedlivý, a tak ho s vděkem za kmotříčka přijme.

 

motanice

Dařbujánova velká rodinka.


Dařbuján navíc získá od smrťáčka dar, aby si přeci jen na nějaké to živobytí vydělal. Stane se z něj totiž vyhledávaný doktor s neobyčejnými léčebnými postupy, kterými dokáže vyléčit nejednoho nemocného. Všechno je to ale jenom dohoda mezi těma dvěma – když se totiž smrťák zjeví Dařbujánovi u hlavy nemocného, všechny finty už jsou marné a lazarovi nic nepomůže….

Jednoho dne pak bude chtít od zázračného doktora pomoci i starý boháč Pandrhola, který se k Dařbujánovi nikdy dřív nechoval hezky. Jenže slibuje hory doly, tak Dařbuján nakonec uvolí…. Smrťáček má ale s lakomým Pandrholou už trochu jiné plány, takže se zjeví u hlavy! Co myslíte, jak tahle motanice asi dopadne?


Videa k pohádce Motanice (1)


Motanice (celá pohádka)

Pohádkový příběh nás zavede do rodiny ševce Dařbujána, který má hodně dětí, ale málo peněz. Osud tomu chce, aby náš švec potkal Smrťáka, který se ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Motanice (0)


Přidej písničku

Postavy (0)

Zobrazit všechny postavy (0)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist