Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Modrý pták

První společný rusko-americký hraný film vznikl roku 1976. Pohádka byla natočena podle stejnojmenné hry, kterou napsal Maurice Maeterlinck.

 

Dvěma sourozencům se zjeví královna Světla, která je pověří zvláštním úkolem

Dvěma sourozencům se zjeví královna Světla, která je pověří zvláštním úkolem

 

Děj pohádky Modrý pták

Dvěma sourozencům, Tyltylovi a Mytyle, se v noci ve snu zjeví královna Světla a prosí je, aby našli Modrého ptáka pro jednu nemocnou holčičku. Tyltylovi podá kouzelný diamant na klobouku. Když jím otočí, ožijí živly, které se skrývají v nejobyčejnějších věcech. Děti ochrání před každým neštěstím a pomůžou jim najít Modrého ptáka. A tak se děti vydávají na tajemnou cestu se Světlem, s Psem, Kočkou, Vodou, Ohněm, Chlebem, Cukrem a Mlékem.

Nejdříve navštíví zemi vzpomínek u babičky a dědečka. Zde dostanou modrého ptáka, ale když se vrátí zpět, pták zčerná. Dále se ubírají do paláce Noci, kde najdou spoustu modrých ptáků, ale když je vynesou ven, ptáci jsou mrtví. Poté hledají v kraji oživlých stromů, v říši budoucna mezi ještě nenarozenými dětmi. Vrací se vždy zpět s prázdnýma rukama.

 

Tyltyl s Mytylou díly královně poznají skutečné hodnoty člověka

Tyltyl s Mytylou díly královně poznají skutečné hodnoty člověka

 

Čas byl vyměřen a všichni průvodci dětí se musí odebrat do podoby k mlčení. Děti jsou smutné, že nenašly Modrého ptáka. Světlo jim ale vysvětlí, že Modrý pták, symbol štěstí, potřebuje ke svému životu svobodu. A tak se děti vrací do své rodné chaloupky obohaceni o poznání hodnot života jako je třeba mateřská láska.

Ráno matka probouzí děti a myslí si, že jsou choré. Sourozenci totiž maminku obejmou, ve světnici pozdraví chleba, mléko, vodu, cukr, oheň a samozřejmě psa s kočkou. Dětem jsou najednou i ty zdánlivě jednoduché věci, které ale potřebují, velmi blízké a vzácné.

Tyltyl se rozhodne donést nemocné holčičce svoji oblíbenou hrdličku, která náhle zmodrala. Když ji dívka dostane, je velmi šťastná a uzdraví se. Pták však uletí. Tyltyl dívku utěší, že se pokusí modrého ptáka najít.

 

Jednou z důležitých hodnot je právě rodina

Jednou z důležitých hodnot je právě rodina


Videa k pohádce Modrý pták (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Modrý pták (0)


Přidej písničku

Obrázky (1)


Zobrazit všechny obrázky (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Fanklub (0)


Celý fanklub (0)

TOPlist