Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Krakonoš a lyžníci

Fandím

136 fanoušků

75.místo

Český film Krakonoš a lyžníci natočila v roce 1980 režisérka Věra Plívová - Šimková.

 

Trojice chlapců zažije nevšední dobrodružství

Trojice chlapců zažije nevšední dobrodružství 

 

Děj filmové pohádky Krakonoš a lyžníci

Krakonoš je postava, která je spojena s Krkonošemi. Od nepaměti se i o Krakonošovi traduje, že je vládcem a pánem hor. Tento dětský film nás uvede nejen do prostředí Krkonoš, ale nechá nás také nahlédnout do života chudých sklářů. Příběh se odehrává na zasněžených krkonošských hřebenech, kde bratři Matěj, Jenda s nejmladším Francem vypomáhají ve sklářských hutích.

To by nebylo nic tak neobvyklého, kdyby se do života dětí nepřimíchal proslulý pašerák, kterého neustále honí financové. Jenomže pašerák má dosud neznámou věc – lyže,  na kterých financům neustále uniká. Tento vynález si přivezl z chladného Norska. Jednoho dne se s pašerákem setkají kluci. Pašerák je pro ně ztělesněním Krakonoše.

 

Lyže v Krkonoších ještě nikdo neznal

Lyže v Krkonoších ještě nikdo neznal

 

Za to, že mu chlapci pomohli uniknout před financi, dá jim pašerák jeden pár bláznivých prkýnek – lyží. A tak se děti učí lyžovat. Do lyžování se zapojí také mladý a hodný pan učitel, který je ale často na zemi. Ale ani časté pády ho nemohou odradit od požitku z jízdy na lyžích. Financové se ale nehodlají jen tak vzdát a chystají na pašeráka past. Financové se totiž od hostinského syna Vítka dozvěděli, kdy a kde se pašerák znovu objeví. Jenomže pašerák má na své straně Matěje a Jendu, kteří mu spolu s ostatními lidmi pomohou opět uniknout.

 

Kde se  filmová pohádka Krakonoš a lyžníci natáčela?

Režisérka filmu Krakonoš a lyžníci Věra Šimková-Plívová natáčela ve svých oblíbených Krkonoších, konkrétně v Rokytnici nad Jizerou.


Videa k pohádce Krakonoš a lyžníci (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Krakonoš a lyžníci (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist