Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Kouzla králů

Fandím

127 fanoušků

79.místo

Filmová pohádka Kouzla králů byla natočena v roce 2008, režie se ujal Zdeněk Zelenka. Pohádka vypráví o mladém a odvážných chlapci, který se nebál ani ohně ani nebezpečí a šel kupředu za svoji láskou.

 

Kouzla králů je pohádka o odvaze a lásce

Kouzla králů je pohádka o odvaze a lásce


Děj pohádky Kouzla králů

Královna Ohně chce vládnou celému světu, ale to jí neustále kazí její sestra Královna Vod, protože podle jejích slov má oheň sloužit a ne vládnout. Královna Ohně se ale dozvídá o království krále Dobromila, který vlastní kouzelný rubín, který chrání nejen krále a celé jeho království.

Dcera krále Dobromila princezna Mariana má námluvy, na které se dostaví také Královna Ohně, která po králi žádá rubín. Král ale odmítne a princezna se Královně Ohně vysměje a za to ji královna prokleje. Král si neví rady, a tak rozmlouvá s obrazem své mrtvé ženy, která mu poradí.

 

Král Dobromil má kouzelný rubín, který ho činí nedotknutelným

Král Dobromil má kouzelný rubín, který ho činí nedotknutelným

 

Král má hledat mladíka, který by princeznu i přes žár, který vychází z plamenů, které princeznu obklopují, objal. Mladík ale není v zemi krále Dobromila, ale v zemi zlého krále Vladana. Král se tedy díky kouzelnému prstenu dostane do království krále Vladana, kde se dozvídá, že všichni mladíci se právě chystají k bitvě.

Mezi mladými vojáky je i Tadeáš, který svůj život nechce položit za zlého krále Vladana, proto v přestrojení za královského posla rozpustí celou armádu. Jeho lest ale byla hned prokouknuta a vojáci začnou Tadeáše honit. To vše ale z povzdálí sleduje král Dobromil, který Tadeášovi pomůže. Společně s ním jde k jeho rodičům, kde Tadeášovi vypráví příběh o králi a zakleté princezně.

Tadeáš se nezalekne, ale tulákovi moc nevěří. Jenomže u domu už stojí vojáci s Tadeášovými kamarády, kteří vyzradili Tadeášovo obydlí. Dobromil Tadeášovi pomůže a díky prstenu se Dobromil s Tadeášem dostávají do říše krále Dobromila. Tadeáš zjistí, že celý příběh, který tulák (Dobromil) vyprávěl byl pravdivý. Tadeáš se do princezny zamiloval na první pohled a nezalekl se ani nástrah Královny Ohňů, která chtěla záchranu princezny překazit.

 

Tadeáš v převleku rozpustil královskou armádu

Tadeáš v převleku rozpustil královskou armádu


Tadeáš princeznu vysvobodil a co víc, princezna se do Tadeáše zamilovala. Král Dobromil nakonec ke svatbě svolil, ale Tadeáš měl přání – chtěl na své svatbě své rodiče, proto se vydává zpět do království Vladana. U domu ale potká Královnu ohňů, které vyčiní a ta slibuje pomstu.

Jenomže obyčejný chlapec je na Královnu Ohně krátký, proto mu přislibuje pomoc Královna Vod. V případě potřeby stačí pouze zavolat DO KAPKY VODY. Královna Ohně řekne Vladanovi o Tadeášově prstenu a království, o kterém zatím nikdo neví. Vladan nechá zavřít Tadeáše do vězení, odkud se ale s pomocí kejklíře dostane. Tadeáš má totiž za svůj čin viset (rozpuštění armády).

Vladan se zmocní kouzelného prstenu a s pomocí Královny Ohně se vydá do království krále Dobromila, kde všem oznámí, že je Tadeáš mrtev a on jeho dobrý přítel Vojtěch. Princezna velmi truchlí a král Vladan s Královnou Ohně začínají spřádat ďábelský plán na ovládnutí Dobromilova království. Jediná Kristýnka – žena Dobromila – krále před lstivým Vladanem varuje.

 

Královna Ohně sice rubín získala, ale stejně ji neochránil

Královna Ohně sice rubín získala, ale stejně ji neochránil


Už celý rok byl Tadeáš na cestě za Mariankou až konečně došli k jezeru přes které jim pomůže Královna Vod. Tadeáš přijde do království, ale zde se chystají zásnuby Vojtěcha (Vladan) a princezny, která ale není vůbec šťastná. Tadeáš s Faltejskem a Rozárkou a Marianou se ale rozhodnou falešného Vojtěcha odhalit, což se jim povede.

V boji ale hodí Vladan kouzelné srdce Královně Ohně, která mu ale nepomůže, proto končí ve vězení. Konečně si může vzít Tadeáš svoji milovanou Marianu. Jenomže Královna Ohně jim vzala oheň, aby se pomstila. Královna si myslela, že ji díky srdci nedotknutelná, ale spletla se. Srdce totiž chrání jen hodné lidi. Nakonec tedy vše dobře dopadlo.

Kde se pohádka Kouzla králů natáčela?

Natáčení probíhalo na zámku Žleby (knihovna - zámecká pokladna, kuchyně), na hradě Kost a v Hoslovickém vodním mlýně.


Videa k pohádce Kouzla králů (0)


Přidej video

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Pohádkový svět: Kouzelné babičky a kouzelní dědečkové slaví!
Mládenci, chystající se do světa, jásají. Kouzelné babičky a kouzelní dědečkové lahodně slaví.
Celý článek
TOPlist