Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Kouzelná školka

Fandím

41 fanoušků

246.místo

Kouzelná školka je pořad pro děti režisérů Jaroslava Hanuše a Romana Meluzína. Kouzelná školka, v níž se objevuje řada moderátorů, se objevuje na televizních obrazovkách už do roku 1999.

 

KOuzelná školka je pořad pro nejmenší

Kouzelná školka je pořad pro nejmenší


Děj pohádky Kouzelný školka

Kouzelná školka je pravidelně vysílaný pořad pro děti. Kouzelná školka je v mnohém inspirující a je určena především pro děti předškolního věku, o čemž svědčí i samotný název. Pořad je proto především velmi srozumitelný, aby i těm nejmenší neunikl smysl a podstata.

Hlavním cílem pohádky Kouzelná školka je děti zaujmout, komunikovat s nimi, povídat si o světě, který děti obklopuje, seznámit je s etickými hodnotami – samozřejmě nenásilně a hlavně pomoci her rozvíjet jejich fantazii. Pořad je vždy doplněn o dvě až tři pohádky. V Kouzelné škole se malí diváci mohou setkávat s babičkou Janou, skřítčí holčičkou Fanynkou.

 

Majda a František jsou přátelé

Majda a František jsou přátelé

 

Fanynka je kamarádka Františka, což je také skřítek a oba pocházejí ze země zvané Fanfárie. Moderátoři pořadu Kouzelná školka se střídají po týdnu. Kromě babičky Jany, Fanynka a František se v pořadu Kouzelná školka pravidelně setkáváme s Michalem Nesvatbou, s nímž se děti učí například malovat, základy pantomimiky, vyrobit si něco pro radost.

S Michalem ale děti zažijí také spoustu legrace a zábavy a o smích nebude nouze. Další moderátorkou je Majda Reifová, která děti společně s Františkem vezme na nejrůznější planety. Kromě toho si děti s Majdou mohou  zazpívat spoustu krásných písniček, poznají věci, které užívali naši prapraprapra……dědové a dozví se spoustu zajímavostí.

 

S Fanynkou se můžeme setkávat v Kouzelní školce

S Fanynkou se můžeme setkávat v Kouzelné školce


Jitkou Molavacovou (nebo snad pratetou Alžbětou? – ani František neví, jak to s tou tetou vlastně je) si děti ve školce zazpívají, poznají hudební nástroje nebo noty a zažijí veselé příhody.

Kouzelná škola je zábavný, ale především poučný pořad, který by neměl být jen pouhým prázdným, nic neříkajícím pořadem, ale měl by děti něco naučit a něco jim předat, byť prostřednictvím televizní obrazovky.


Videa k pohádce Kouzelná školka (32)


Kouzelná školka - 22.díl

I dnes s Vámi budou František a Fanynka, kteří Vám dopřejí spoustu pohádek a dobrou zábavu.


Kouzelná školka - 15.díl

Michal a František opět spolu na scéně.


Kouzelná školka - 16.díl

Děda Láďa a František mají Kouzelnou školku dnes na starost.

Zobrazit všechna videa (32)

Písničky k pohádce Kouzelná školka (1)


Zobrazit všechny písničky (1)

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Související články

Pořad Kouzelná školka se bude vysílat na programu ČT2!
Oblíbený pořad pro předškolní děti, který České televize vysílá už několik let, zůstává na kanále ČT 2!
Celý článek
TOPlist