Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Kdo probudí Pindruše?

Fandím

60 fanoušků

173.místo

Filmovou pohádku o tom, že nikdy nevíte, co se stane, když kopnete do muchomůrky natočila v roce 1989 režisérka Libuše Koutná.

 

Když Pindruše spí, vypadají jako muchomůrky

Když Pindruše spí, vypadají jako muchomůrky

Děj pohádky Kdo probudí Pindruše?

Princezna Jiřinka se právě vrátila z návštěvy na císařském dvoře. Tamější způsoby a mravy jí stouply až příliš do hlavy. Je nafoukaná a chce, aby ji všichni oslovovali Georgíno. Také na svého Blažeje, se kterým se dřív tak ráda procházela, zanevřela. Má plnou hlavu prince, který ji má přijet navštívit.

Se stejným chováním se také setkává zahradník Ondříček. Měl totiž rád princezninu služebnou Jakubku, ale té také jí návštěva u císařského dvoru stoupla do hlavy. Od teď je Jacquelina a pro Ondříčka nemá jediného pěkného slovíčka.

 

Po návratu od císařského dvora byla Jiřinka nafoukaná

Po návratu od císařského dvora byla Jiřinka nafoukaná

Blažej se ale nevzdává a zve princeznu do zahrady. Princezna sice přijde, ale oznámí mu, že ho už nikdy nechce vidět. Blažej je smutný, ale rozveselí ho Jiřinčin příšerný klobouk. Jiřinka se na něj rozzlobí a rozkopne dvě houby. To ale neměla dělat. Probudila totiž Pindruše, což jsou velice otravná strašidla, která tomu, kdo je probudí, škodí. Jiřince proto přičarovaly na hlavu muchomůrku.

Jiřinka je nešťastná a utíká do zámku. Houba sice uříznout z hlavy jde, ale ihned naroste nová. Na zámek navíc přijíždí princ. Jiřinka se obává, co řekne na její houbu na hlavě, ale princ je z ní nadšen. Mezitím Blažej od dědy, který žije v chaloupce v lesích, zjišťuje, kdo jsou Pindruše a jak princezně pomoci. Pindruše mají totiž na klobouku šupiny, které plní přání. Když řádily v dědečkově chalupě, tak tu jednu ztratily.

Blažej spěchá Jiřince pomoci. Zbaví jí houby na hlavě, ale Jiřinka místo poděkování se na něj zlobí. S houbou na hlavě byla originální a nafoukanému princi se líbila, ale teď nemá nic. Blažej ji před Pindrušemi varuje, ale princezna ho neposlouchá. Pindruše si mezitím usmyslely ukrást Ondříčkovi jablka. Ten je ale přitom nachytal a vzal jim klobouky. Po chvíli přemlouvání jim je zase vrátil a dostal za to kouzelnou šupinku.

 

Pindruše přičarovaly Jiřince na hlavu muchomůrku

Pindruše přičarovaly Jiřince na hlavu muchomůrku

Princezna neuposlechla Blažejovy rady a vydala se s princem do zahrady. V zahradě byla ale žába, kterou chtěla princezna vyhnat kamenem a Pindruše jí za to přičarovaly žabí hlas. Princezna teď místo slov vydávala jen kuňk a kvák. Princ se této údajné nemoci zalekl a raději odjel. I tentokrát Blažej princezně pomohl, ale opět se nedočkal díků. I za to Pindruše princeznu potrestaly a proměnily ji v květinu. Vše viděla Jakubka, která už začala své nafoukanosti litovat, protože Ondříčka měla přeci jen ráda.

Královna už ale Blažejovi čáry nechtěla trpět, a tak ho dala do vězení, ze kterého ho ale vysvobodil Ondříček. Řekl Blažejovi, že jednu kouzelnou šupinku má, ale že mu ji nedá, že chce, aby Jakubka byla jako dřív. To ale Jakubka slyšela a slíbila mu, že už bude jako dřív a že šupinku může dát Blažejovi. Blažej tedy princeznu vysvobodil a z jiřiny se opět stala princezna Jiřinka. Tentokrát ale Blažejovi poděkovala a přiznala se, že ho má také ráda.

A Pindruše? Ty děda uspal. Teď se těšil, že si s Blažejem v klidu a tichu sní štrúdl, ale do jeho chaloupky opět zavítaly Pindruše. Až budete v lese, dejte si pozor, abyste nerozkopli muchomůrku a neprobudili tak Pindruše.

Ze svatby s nafoukaným princem sešlo

Ze svatby s nafoukaným princem sešlo


Videa k pohádce Kdo probudí Pindruše? (1)


Kdo probudí Pindruše? (celá pohádka)

Naše princezna Jiřinka je pěkně namyšlená dívka. Když však kopne do dvou jedovatých hub, tak tím probudí Pindruše. A to vám řeknu, to jsou pěkně ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Kdo probudí Pindruše? (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (1)


Pindruše: "Hádej dědku, co je nového?"

Zobrazit všechny hlášky (1)

TOPlist