Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Jak Vojtěch pro princeznu do ohně skočil

Fandím

9 fanoušků

531.místo

Pohádku z roku 1990 natočil Vladimír Karlík.

 

Dvorní dáma Anastázie se chtěla stát královnou

Dvorní dáma Anastázie se chtěla stát královnou

 

Děj pohádky Jak Vojtěch pro princeznu do ohně skočil

V království vládne královna, která je ale nemocná. Stará se o ni dvorní dáma Anastázie, která však sama touží po koruně. V cestě ji ale stojí královnina dcera princezna Hortenzie. Královna ji chce provdat za prince ze sousední země a předat jí korunu. Mohla by vládnou místo ní a ona by měla pokoj od královských povinností.

Princezna má však ráda sluhu Vojtěcha, ale pro svou matku by na svatbu nakonec přistoupila. Jenomže to se vůbec nelíbí Anastázii. Jednou se obrátí k plamenům a v nich uvidí tvář. Je to král ohně. Společně naplánují zmizení Hortenzie. Král chce nevěstu a Anastázie se tak Hortenzie nadobro zbaví. V den zásnub s princem ze sousední země je Hortenzie unesena. Královna žádá prince, ať jde princeznu hledat, ale ten zbaběle utíká.

 

Princezna Hortenzie se měla provdat ze sousedního prince

Princezna Hortenzie se měla provdat za sousedního prince

 

Vojtěch ovšem nelení a vydává se princeznu hledat. Jde lesem, v němž potká tři skřítky. Skřítci dřív pracovali u krále ohně, ale ten chtěl lidem jen škodit a hodné skřítky vyhnal. Skřítci dali Vojtěchovi tři kamínky a poradili mu cestu ke králi. Vojtěch Hortenzii našel, ale ta spala – král ji totiž okouzlil. Vojtěch si ale vzpomněl na kamínky, ve kterých byla čistá voda a princeznu osvobodil. Pomocí kamínků s vodou zničili i krále a vydali se zpět domů.

Zde našli královnu s Anastázií, která chtěla královninu korunu. Král ohně už jí ale nepomohl a zlou dvorní dámu pohltily plameny, které na ni poslali hodní skřítci. Královna nakonec souhlasila s tím, že si Hortenzie vezme Vojtěcha za muže.

 

Vojtěch by pro princeznu i do ohně skočil

Vojtěch by pro princeznu i do ohně skočil


Videa k pohádce Jak Vojtěch pro princeznu do ohně skočil (1)


Jak Vojtěch pro princeznu do ohně skočil (celá pohádka)

Jak Vojtěch pro princeznu do ohně skočil je romantická pohádka, která vypraví o statečném mladenci Vojtěchovi. Ten se musí utkat s králem ohně, aby ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Jak Vojtěch pro princeznu do ohně skočil (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist