Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Hugo z hor

Fandím

28 fanoušků

326.místo

Večerníček Hugo z hor z roku 1987 režiséra Mirka Kačeny je osmidílný večerníček, v němž se setkáme se sněžným mužem Hugem. Večerníček je plný vtipných situací, které Hugo se svými objeviteli prožívá.

 

Hugo

Huga objevili profesor David a docent Goliáš

Děj animovaného večerníčku Hugo z hor

Kreslený večerníček vypráví o příhodách profesora Davida a docenta Goliáše a sněžného muže Huga, kterého si z výzkumné výpravy přivezou domů. Ten se mezi lidmi snaží pochytit jejich návyky, a nejraději se kamarádí s dětmi. Setkání Huga s lidmi vyvolává mnoho veselých příhod a zápletek, přesto by se ale Hugo zase rád vrátil domů.

Když profesor David s docentem Goliášem podnikli vědeckou výpravu do hor, kde chtěli studovat a pozorovat sviště, nevěděli, co v horách objeví. Jako vědci samozřejmě v existence sněžného muže nevěřili, ale poté, co se jim ze stanu začaly ztrácet věci, nebyli si tak jistí. A skutečně se jim najednou zjevil sněžný muž.

 

hugo

Hugo zažívá různá dobrodružství

 

David a Goliáš v tom viděli velký vědecký objev a zeptali se sněžného muže, zda ho mohou zkoumat. Název sněžný muž se Davidovi a Goliášovi moc nezamlouval, proto dali sněžnému muži jméno Hugo, protože neuměl mluvit a stále říkal jen HU. Profesor David si ho vezme k sobě domů, a tak se začíná rodit přátelství mezi Davidovými dětmi Danem a Verunkou a sněžným mužem Hugem, se kterým zažijí děti mnoho legrace.

Osmidílný veselý seriál Hugo z hor, jejímž autorem je Rudolf Čechura, svým vyprávěním doprovází Petr Nárožný.

Epizody

1. Sešup
2. Stěhování
3. Bráška
4. Představení
5. U ledu
6. Výlet
7. Škola ticha
8. Návrat


Videa k pohádce Hugo z hor (1)


Hugo z hor - Stěhování (2.díl)

Hugo z hor je český kreslený večerníček, který vypráví o příhodách jednoho profesora a sněžného muže Huga, kterého si z výzkumné výpravy přiveze ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Hugo z hor (0)


Přidej písničku

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist