Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Hrátky s čertem

Fandím

174 fanoušků

51.místo

Hrátky s čertem je česká pohádka zfilmovaná roku 1956 režisérem Josefem Machem. Svou předlohu našla ve stejnojmenné divadelní hře spisovatele Jana Drdy. Tato komedie patří ke klasice českých filmových pohádek a vypráví především o nelehkém úkolu prostého českého človíčka proti bezpráví a špatnosti. I po mnoha letech tak Hrátky s čertem určitě nalákájí svým příběhem diváky všech věkových kategorií.

 

Princezna Dišperanda i její služebná Káča by se velmi rády vdávaly...

Děj pohádky Hrátky s čertem

Příběh pohádky Hrátky s čertem začíná v okamžiku, kdy se dvě vdavekchtivé dívky, princezna Dišperanda a její služebná Káča upíší vlastní krví čertu. Za to jim jsou přislíbeni vysnění ženiši. Obě dvě listiny se však nedorozuměním dostanou do rukou hlavního hrdiny filmu, tedy nebojácného vysloužilého vojáka Martina Kabáta. Záludnou lstí se jich však ďábel znovu zmocní a navíc si do pekla odnese i Káču.

Martinovi tak nezbývá nic jiného, než se vydat do horoucích pekel za nimi a zkusit tak zachránit obě nevinné duše. Jenomže cesta rozhodně nebude jednoduchá a Martina čekají pořádné "hrátky s čertem". Ale když se předtím nebál ani strašlivého loupežníka Sarky Farky, ani čertů v Čertově mlýně, musí si poradit i tentokrát....

A nakonec se mu to přes veškerou přesilu a zlost, kterými peklo vládne, opravdu podaří. S malou pomocí božího anděla tak zachrání obě dívky, spravedlivě a přitom lidsky potrestá dokonce i loupežníka Sarku Farku a v závěru se navíc ožení s Káčou

 

Martin Kabát nakonec obě dívky vysvobodí.

Kde se pohádka Hrátky s čertem natáčela

Česká pohádka Hrátky s čertem nenašla svá filmová místa na žádných zámcích či hradech, oproti tomu ale nádherně zachovává divadelnost původní předlohy, které celému příběhu dodávají originální malované kulisy kreslíře Josefa Lady.


Videa k pohádce Hrátky s čertem (5)


Hrátky s čertem - Úpisy

Čert Lucius přináši pekelnému vládci seznam dušiček. Ten z nich má velikánskou radost.


Hrátky s čertem - Pokušení

Čert Lucius pokouší starého Školastyka, aby na něj měl nějakou tu špatnost a záminku vzít ho s sebou do pekla.


Hrátky s čertem - Pekelný mariáš

Asi nejlepší scéna z krásné české pohádky Hrátky s čertem. Voják Martin Kabát mastí karty s čerty Karborundem a Omnimorem.

Zobrazit všechna videa (5)

Písničky k pohádce Hrátky s čertem (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (3)


"Nevydáte-li Martina Kabáta dobrovolně, vtrhne sem nebeská jízda!"


Král: "Fuj, to je smrad, v tom se nedá panovat!"


„Ani hnout, chlape, sic máš kuli v játrech!”

Zobrazit všechny hlášky (3)

Související články

Alena Vránová alias Pyšná princezna oslavila osmdesátiny!
Slavná herečka se dožívá významného životního jubilea!
Celý článek
TOPlist