Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Hádankář Vojta

Fandím

6 fanoušků

581.místo

Krásná česká pohádka o hledání toho pravého ženicha… přesně to je černobílý příběh Hádankář Vojta, který byl poprvé vysílán už v roce 1969. Do režijního křesla tenkrát usedla paní Věra Jordánová a pohádku navíc obsadila hereckými hvězdami, jako jsou Hana Maciuchová, Josef Abrahám, nebo Petr Kostka…. Takže i když nás ve filmu nečekají žádné bohaté interiéry, určitě pobaví a potěší nejednoho malého diváka.

 

hádankaření

Uhodnout všechny hádanky není jednoduché...


Děj pohádky Hádankář Vojta

Příběh pohádky Hádankář Vojta vypráví o nelehké, ale veselé cestě za pravou láskou, spokojeností a potrestáním chamtivosti…. Jedním z hlavních hrdinů je mladý hrabě, který se zamiluje do krásné princezny Hrdopyšky a rád by si ji vzal za manželku. Jenomže princezna chce za muže jen toho, kdo uhodne všechny její hádanky!

Hrabě by se tedy měl s princeznou utkat, protože ale nemá příliš odvahy ani sebevědomí, zkouší hledat jiné řešení…. A jednoho dne má opravdu štěstí. Potká totiž chasníka Vojtu, který je v hádankaření velmi dobrý a navíc je hraběti tuze podobný. Inu, pán se zkrátka rozhodne pro malou lest – vyšle Vojtu na zámek v přestrojení místo sebe!

 

hádankář vojta

Nakonec naštěstí všechno dobře dopadne...


Princezniny hádanky možná nejsou úplně jednoduché, ale Vojta si s nimi poradí jako nic. A i když by měl být hrabě vlastně rád, že se mu plán daří, začne najednou na Vojtu trochu žárlit a obávat se, aby mu princeznu nevzal. Vojta má ale svou milou Marjánku a nikoho jiného nechce! Jenže všechno to má ještě jeden háček…. Ona se totiž i Marjánka trochu bojí, aby se jí Vojta do princezny nezakoukal…?! Co myslíte, jak se tahle motanice asi vyřeší?


Videa k pohádce Hádankář Vojta (1)


Hádankář Vojta - celá pohádka

Hádankář Vojta je česká pohádka, která vypráví o hraběti, který by rád za ženu princeznu Hrdopyšku.

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Hádankář Vojta (0)


Přidej písničku

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist