Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Hádání s Hadovkou

Fandím

17 fanoušků

405.místo

Krátkou filmovou pohádku natočila režisérka Vlasta Janečková roku 1987.

 

Hadovka a její dcery se mění v jedovaté houby

Hadovka a její dcery se mění v jedovaté houby


Děj pohádky Hádání s Hadovkou

Čtyři bratři – Frantík, Bohuslav, Blažej a Antonín jsou tkalci. Maminku a tatínka už nemají, a tak žijí doma sami. Jednoho dne se rozhodnou, že půjdou do světa hledat nevěsty. Jediný Antonín zůstane, jelikož je nejmladší a do ženění se ještě nežene.

Bratři dojdou k chaloupce uprostřed tajemného lesa, kde je přivítá paní máma Hadovka. Mládencům ukáže její tři krásné dcery, ti si hned děvčata rozdělí a plánují svatby. Bohužel chlapci neví, co je čeká. Všechny ženy jsou čarodějnice, které se v noci promění v jedovaté houby a tančí. Každého muže okouzlí jejich krásou v lidské podobě a po veselce ho promění v houbu. To se stane i bratrům.

 

Po svatbě mění dívky své ženichy v houby

Po svatbě mění dívky své ženichy v houby


Uplyne spoustu dní a Antonín se vydá najít své ztracené bratry. Dojde též k chaloupce, Hadovka ho přivítá, ale Antonín zůstat nechce, jelikož spěchá. Když však zahlédne Serafínku, dívku, která u Hadovky hospodaří, zamiluje se do ní, a nakonec pár nocí přespí. Serafínka se obává, aby její Antonínek neskončil jako všichni před ním. Když se blíží večer, Hadovka kápne Antonínkovi do jídla kapku houbového jedu, aby celou noc prospal a ony mohly tančit v pravé podobě. Serafínka ale tajně podstrčí jiný talíř a při setmění mu ukáže, co jsou ženy zač.

Antonín chce bratry zachránit, ale neví jak. Serafínka mu poradí. V lese je strom a pod ním se v mechu schovává jejich čarovná síla, kterou musí zničit. Antonín místo najde, zvláštní barevné špagáty přetrhá a čarodějnice se promění v houby a bratři získají zpět svoji podobu.

 

Z ženichů se stanou houby

Z ženichů se stanou houby


V tu chvíli k nim dojde král, který se v lese ztratil. Vypráví příběh, který se mu přihodil před spousty lety. Tady se jim ztratila jejich malá dcera a od té doby ji nikdy nikdo neviděl. Podle medailonku zjistí, že Serafínka je jejich děvče, kterou čarodějnice kdysi ukradla.

Král vystrojí své dceři a Antonínkovi krásnou svatbu, nechá jim a bratrům postavit nové chalupy, do kterých si brzy Frantík, Bohuslav i Blažej přivedou své nevěsty.


Videa k pohádce Hádání s Hadovkou (1)


Hádání s Hadovkou (celá pohádka)

Tři bratři, kteří se vydali do světa sednou na lep bábě Hadovce a jejím třem povedeným dcerám. Z mládenců se stanou urostlé hřiby a nemohou dělat nic ...

Zobrazit všechna videa (1)

Písničky k pohádce Hádání s Hadovkou (0)


Přidej písničku

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist