Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Freonový duch

Fandím

44 fanoušků

218.místo

Freonový duch je ekologicky laděná filmová pohádka režiséra Zdenka Zelenky z roku 1990. Pohádka je o tom, jak je ekologie důležitá a příroda nezbytná pro zdravý život. Hlavní hrdinové jsou dvě malé děti, které mohou zachránit a ovlivnit  životní prostředí.

 

Marek se Žanetou se seznámili s freonovým duchem Leopoldem Lorencem

Marek se Žanetou se seznámili s freonovým duchem Leopoldem Lorencem

Děj filmové pohádky Freonový duch

Žaneta a Marek jsou dvě děti, které se vydávají na pobyt v jeskyni, kde mají načerpat čerstvý vzduch a zbavit se tak svých alergií. Obě děti totiž žijí ve městě, které je plné smogu a škodlivin. V jeskyni ale děti vidí oranžové světlo, které je varuje před nebezpečím, které všem hrozí.

oranžového světla se vyklube duch jménem pan výpravčí Leopold Lorenc. Leopold je duchem jen omylem, protože o něm lidé říkali, že je špatný. Byl totiž amatérský hudební skladatel. Děti viděly kromě Leopolda také jiné duchy, kteří byli ale zlí a kradli spreje. Duchové se totiž živili spreji, protože vznikli díky ozonovým dírám, které vznikají díky freonům.

Leopold Lorenc děti varoval před těmito zlými duchy, kteří jsou schopni všeho. Děti chtějí Leopoldovi pomoct přemoct zlé duchy, kteří skladují spreje v jeskyni, kde děti spaly. Děti zjišťují, jak duchové vznikají. Duch vznikne v případě, chová-li se člověk za života zle a lidé o něm říkají, že je špatný.

 

Marek se Žanetou se museli vypořádat se zlými duchy

Marek se Žanetou se museli vypořádat se zlými duchy

 

Ke dvěma duchům se brzy přidal i třetí duch – pan starosta. Společně všichni kradli spreje. Ostatní děti, které v jeskyni spaly ale spreje objevily, což se duchům ani trochu nelíbilo. Proto děti natolik vystrašili, že utekly. Duchové tak mohli začít skladovat spreje v místech, kde děti spaly. Leopold měl plán, jak se duchů nadobro zbavit.

Leopold je chtěl dovézt do minulosti, kde byl vzduch čistý a duchové by se tady rozplynuly. Do minulosti se Leopold dostal vždy díky své lokomotivě Matyldě. Když duchové děti vystrašili, chtěli si odpočnout, proto šli spát do prázdných lahví od spreje. Marek se Žanetou to viděli a ihned prázdné spreje zadělali žvýkačkou a s duchy hned spěchali k Leopoldovi

Leopold vzal Matyldu a společně s dětmi a Leopoldem se vydali zpět do minulosti, kde duchy vypustili a ti se ihned rozplynuly. Vzduch zde byl tak čistý a nebyly tu žádné ozonové díry, které duchy posilovaly. Jenomže za dobrý skutek je každý duch potrestán, proto byl i Leopold potrestán. Leopold se totiž stal duchem jen omylem a chtěl se vykoupit dobrým skutkem.

 

Marek se Žanetou se sice s duchy vypořádali, ale museli se rozloučit s Leopoldem Lorencem

Marek se Žanetou se s duchy vypořádali, ale museli se rozloučit s Leopoldem Lorencem

 

Leopold byl potrestán a musel ze světa odejít, ale věděl, že udělal něco dobrého pro děti a další generace, které musejí žít ve světě plném škodlivých výparů a dalších. Freonový duch je pohádka nejen plná písniček, ale je také poučná nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče.


Videa k pohádce Freonový duch (2)


Freonový duch (celá pohádka)

Freonový duch je filmová pohádka, která je plná dětí a duchů.


Freonový duch - Pěkná svoloč

Duch Leopold Lorenc sleduje společně s dětma tři jiné zlé duchy. Inu pěkná sebranka.

Zobrazit všechna videa (2)

Písničky k pohádce Freonový duch (0)


Přidej písničku

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (1)


„Až přijde čas, ozvu se zas.”

Zobrazit všechny hlášky (1)

TOPlist