Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Doktorská pohádka

Fandím

20 fanoušků

383.místo

Doktorská pohádka je krátký kreslený film z roku 1963, který byl natočen na motivy příběhu Karla Čapka. Režie se ujal pan Eduard Hofman a nepostradatelné kouzlo pak pohádce dodává třeba vypravěč Karel Höger, nebo kreslíř Josef Čapek, který vytvořil všechny postavičky.

Originální příběh nemocné víly a upovídaného doktora tak určitě pobaví a potěší nejen malé, ale možná i velké diváky…?!

 

doktor z hronova

Pana doktora něco vyrušilo ze spaní...


Děj pohádky Doktorská pohádka

Příběh Doktorské pohádky začíná jedné černé noci, když pan doktor z Hronova spal jako dudek. Nevydrželo mu to ale příliš dlouho, protože náhle někdo zaťukal na okno a začal volat. Jenže ten někdo nebyl živí, byl to jen tajemný hlas, který nakonec pana doktora dovedl až na jednu louku.

Uprostřed lučiny, kam doktor došel, se něco blýskalo. Snad to bylo světlo, snad jen mlha… inu, pan doktor se šel raději podívat blíž. A ona to byla zraněná víla. Tančila se sestřičkami, ale klopýtla a teď má zlomenou nožku.

 

příběh

Pan doktor vypráví víle příběh


Pan doktor se dal raději ihned do práce, ale neměl to vůbec jednoduché. S takovou křehoučkou, skoro neviditelnou vílou je totiž těžké pořízení. Aby jí ale aspoň trochu pomohl od té hrozné bolesti, začal jí vyprávět příběh z dalekého sultánství Solimánského, kde tatík sultán také hledá nejlepšího zdravotníka pro svou nemocnou dcerušku Zubejdu….

Když pak náš pan doktor skončil své povídání, doporučil malé vílí krásce, aby zůstala pěkně v klidu ležet, dokud jí nožka nesroste. A nakonec jí dal ještě jednu dobrou radu – jít raději tančit do velkého světa filmu, kde bude moci její půvab a ladnost obdivovat mnohem více lidí, než na mokré louce.


Videa k pohádce Doktorská pohádka (0)


Přidej video

Písničky k pohádce Doktorská pohádka (0)


Přidej písničku

Postavy (0)

Zobrazit všechny postavy (0)

Obrázky (0)


Přidej obrázek

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

TOPlist