Pohádky Zábava Uživatelé Soutěže

Dášeňka

Fandím

108 fanoušků

96.místo

Kdo by neznal příběhy malého štěňátka Dášeňky, které když se narodilo, bylo takové bílé nic, do hrsti se vešlo. Těmito slovy uvedl narození této psí slečny ve své knize Karel Čapek. Sedm příběhů kombinuje život skutečného štěněte Dášeňky s animovanými psími pohádkami, které jsou vyprávěny Dášeňce, aby se jí dobře spalo.

 

Dášeňka

Dášeňka je psí slečna a hlavní hrdinka stejnojmenného seriálu

 

Děj animovaného seriálu Dášeňka

Animovaný seriál Dášeňka vypráví o životě  malé psí slečny Dášeňky až do období její dospělosti. Aby se Dášeňce dobře spalo, tak jsou jí vyprávěny příběhy o jejích předcích. Například se v pohádce setkáváme s neohroženým Foxlíkem, který měl dlouhý ocásek, ve kterém měl velikánskou sílu. Foxlík se ničeho a nikoho nebál a když se dozvěděl, že v jeskyni žije drak, kterému musí otročit psí slečna, nelenil a za drakem se vydal.

Foxlík draka porazila, ale psí slečny se zmocnil tatarský chán Pelichán. Foxlík na něj tak zaštěkal, až se chán lekl a ztratil brýle. Protože nic neviděl, tak si myslel, že Foxlík mává šavlí. Byl to ale jeho ocásek. Pelichán popadl svou vražednou zbraň a usekl Foxlíkovi ocásek. V další pohádce se dozvídáme, že Foxlík svůj ocásek zahrabal, aby si s ním nemohly kočky hrát. Na jeho počest pak všichni foxteriéři nosili krátké ocásky.

 

pohádka o Foxlíkovi

Dášeňce jsou vyprávěny pohádky například o bohatýrovi Foxlíkovi

 

Jenomže se jim za to smáli jezevčíci. Když si pak foxteriéři vzpomenou, že se jim jezevčíci smějí, tak hrabou, aby našli ocásek svého praotce bohatýra Foxlíka. A tak to jde až do dospělosti, kdy je už z Dášeňky velká slečna, která zlobí i svoji psí mámu Iris, proto musí jít do služby, aby sloužila jiným lidem. Poslední pohádka, kterou tak Dášeňka vyslechne je o lidech, kteří jsou přáteli pejsků. Pejska totiž s lidmi pojí důvěra a láska.

 

Zajímavosti o seriálu Dášeňka

Seriál natočil Břetislav Pojar v roce 1979. Kreseb se ujal Miroslav Štěpánek a celým seriálem nás provází hlas Martina Růžka.

 

Epizody


1. Jak se narodila
2. Jak uviděla svět
3. Jak rostla
4. Co měla na práci
5. Mnoho vody uteklo
6. Jak sportovala
7. Jak šla do služby


Videa k pohádce Dášeňka (4)


Dášeňka - Co měla na práci

Dnes se podíváme společně za Dášeňkou, co důležitého bude mít na práci.


Dášeňka - Jak se narodila

Dnes se společně podíváme do dne, kdy se narodila naše kamarádka, psí slečna Dášeňka. Nahlédneme do jejího psího života.


Dášeňka - Jak rostla

V dnešním díle si povíme a podíváme se jak Dášeňka rostla. Dášeňka je český večerníček z části hraný a z části animovaný. Vypráví Martin Růžek. ...

Zobrazit všechna videa (4)

Písničky k pohádce Dášeňka (0)


Přidej písničku

Postavy (1)

Zobrazit všechny postavy (1)


Vedlejší postavy :
hafan

Tapety (0)


Přidej tapetu

Omalovánky (0)


Přidej omalovánku

Hlášky (0)


Přidej hlášku

Odkazy

Dášeňka na KNIHCENTRUM.cz - oblíbená dětská knížka s krásnými psími příběhy

Dášeňka na Wikipedii
Dášeňka na CSFD
Dášeňka na FDB
TOPlist